Sven Car donio pobjedu košarkašima protiv "Stoje"

6. kolo: CRIKVENICA – STOJA 73:67 (10:7; 24:22; 19:23; 20:15)

Crikvenica, 25.11.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 80. Suci: Žagar, Zrnić i Biondić.

CRIKVENICA: Domijan 2, Bojan Šamanić, Car 15, Đipalo, Mandžuka 21, Maričić 2, Matija Šamanić 11, Modrić, Sviben, Benić 6, Protega, Cvitković 16.
STOJA: Grašo 4, Amančić 6, Sošić, Dasko 19, Kostić, Jakšić 2, Kurtović, Čakarić, Lešić, Đugum 36.

Košarkaši „Crikvenice“ došli su do treće uzastopne prvenstvene pobjede nadigravši ekipu „Stoje“, koja je u Crikvenicu došla sa samo 8 igrača.
Prvi dio utakmice pripao je našim košarkašima koji su cijelo vrijeme bili u vodstvu, da bi na koncu druge četvrtine prednost bila +5 koševa (34:29). Potencijalna opasnost momčadi „Crikvenice“ bile su osobne greške, centri Cvitković i Benić imali su ih već po tri u 15. minuti utakmice.
Početak treće četvrtine „Crikvenica“ bolje otvara i u 23. minuti ima +10 koševa (39:29). Međutim, tada slijedi serija grešaka i porozna igra u obrani, tako da gosti u 27. minuti dolaze do izjednačenja (48:48), a onda i do prvog vodstva (50:51). Našim košarkašima najviše problema zadavao je Đugum ispod koša kojeg naši centri (pre)često nisu uspijevali zaustaviti.
Odlučujuću četvrtu četvrtinu „Crikvenica“ otvara bolje, u 34. minuti dolazi do vodstva od 64:56 nakon trice mladog Svena Cara koji je odlično iskoristio minutažu na parketu. No, 5 minuta prije kraja petu osobnu čini Dario Cvitković, prvi centar domaćih, nakon čega gosti smanjuju na 66:60 i utakmica je još uvijek otvorena.
Tada Sven Car opet pogađa tricu, još jednu u sljedećem napadu stavlja Matija Šamanić i „Crikvenica“ dolazi do prednosti od 72:60, koju gosti do kraja utakmice nisu uspjeli dostići.
Najbolji u redovima „Crikvenice“ bio je mladi Sven Car, posebno dobro i hrabro je odigrao u četvrtoj četvrtini kad se utakmica „lomila“, a uz njega istakli su se Alen Mandžuka i Dario Cvitković.

1. KASTAV 6 6 0 492:371 12
2. JADRANKA 6 5 1 440:397 11
3. CRIKVENICA 6 4 2 445:403 10
4. KRK 6 4 2 476:448 10
5. ROVINJ 6 4 2 425:405 10
6. PAZIN 7 3 4 505:527 10
7. FSV 6 3 3 498:468 9
8. STOJA 6 3 3 471:445 9