Susjedski derbi opravdao očekivanja: Tijesna pobjeda "Mornara" protiv "Selca"

Foto 2: Bez susjedskog derbija 1001 dan - Ivan Domijan, Marin Uremović i Ivica Antić, a sad se priča nastavlja ...

Crikvenica 26.11.2016. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Krmek (Rijeka) i Prpić (Kostrena).

SELCE: Tot, Roko Antić 1, Pobor 1, Sandi Antić 2, Vodopić 3(1), Kabalin 2, Pliško 3, Poštić 1, Čajić, Lončarić, Krišković, Aleksandar Antić 9 (3), Senko Antić, Jeličić.

MORNAR: Zena, Mrakovčić 5 (4), Oroši, Matejčić 6, Čupić, Jurić 3, Medvedec 2, Mutiši 5, Britvić, Adriano Car, Bilobrk, Kristijan Car, Margeta, Knežević, Domijan 3.

Sedmerci: „Selce“: 5 (4), „Mornar“: 6 (4)
Isključenja: „Selce“ 16', „Mornar“ 18'.

Nakon točno 1001 dana u prvenstvenom susretu sreli su se rukometaši „Selca“ i „Mornara“ uistinu dugogodišnji sportski rivali. Do ove je brojke došao tehniko „Mornara“ Marin Uremović, kazavši kako se nakon 1001 noći bez Selčana priča opet nastavlja …
I nastavila se, na vrlo lijep način, počev od dobro popunjenih tribina Gradske sportske dvorane i nemogućnosti parkiranja ispred nje, što je podsjetilo na neka dobra (prvenstveno rukometna) stara vremena.
Dramaljci su u utakmicu ušli kao favoriti, međutim da to ama baš ništa ne znači u susjedskom derbiju pokazao je Aleksandar Antić postigavši prva dva gola za vodstvo Selčana od 2:0. Dramaljci su ubrzo izjednačili i momčadi su se izmjenjivale u postizanju golova, sve do 18. minute kad je uslijedilo razdoblje koje je u znatnoj mjeri obilježilo čitavu utakmicu.
Rezultat je bio 6:7 kad su Selčani u dva napada najprije pogodili stativu, a onda prečku, da bi potom i Zena obranio zicer Vodopiću. Nakon toga je na dvije minute isključen Aleksandar Antić uz sedmerac, što Dramaljci koriste da povećaju vodstvo na 6:8, a onda i na 6:9. Crni niz Selčana zaključuje Kristijan Car koji brani sedmerac Vodopiću, Dramaljci do poluvremena odlaze na +4 (8:12) uz dva uzastopna gola Ivana Domijana i tu prednost čuvaju do poluvremena (10:14), prednost koju pokazalo se Selčani više nisu uspjeli dostići do kraja utakmice.
Igrači „Mornara“ su poduzetnije krenuli u drugo poluvrijeme pa su pomalo povećavali prednost s poluvremena (10:16, 11:19), ali od 44. minute uporni Selčani nagovještavaju mogućnost preokreta. Dramaljce koji su stali u realizaciji, na životu održava sjajni Zena, na drugoj strani jednako je uspješan Darko Jeličić. U 53. minuti Roko Antić zabija za 18:21, da bi u sljedećem napadu pogodio stativu. Kod rezultata 19:21 Selčani bacaju jednu čistu kontru „u bunar“ i propuštaju priliku da se sasvim približe „Mornaru“.
Ovakav razvoj utakmice izazvao je priličnu napetost i nervozu među igračima, više kod „Mornara“ što je rezultiralo brojnim isključenjima. Dojam je da su se inače iskusni suci Krmek i Prpić malo pogubili i da su u nekim trenucima izgubili kontrolu utakmice, dosudivši ipak previše isključenja igrača obiju momčadi. Međutim, može se reći da su pritom sudili na štetu i jedne i druge momčadi i da njihove odluke nisu utjecale na konačni rezultat.
Selčani ipak nisu uspjeli preokrenuti rezultat, Vlado Matejčić je golom za 21:24 u 59. minuti utakmicu doveo do izvjesne završnice.
Kod „Mornara“ najbolji su bili golman Liridonu Zena, Vlado Matejčić, Armend Mutiši i Ivan Domijan, dok su se kod Selčana najviše istakli golman Darko Jeličić i Aleksandar Antić, uz podatak da se čak 8 igrača "Selca" upisalo u listu strijelaca.
Susjedski derbi je završio na najljepši način - uz srdačan stisak ruke igrača i uprava obiju klubova te uz veliki pljesak s tribina upućen svim akterima. Dramaljcima, koji nastavljaju svoj uspješni put ka ostvarenju zacrtanog cilja da budu među prve tri momčadi na ljestvici i Selčanima čije igre i rad potvrđuju ispravnom odluku da se natječu u ovoj ligi unatoč svim poteškoćama.
Prvenstveno radi budućnosti selačkog rukometa koji  za nekoliko mjeseci obilježava veliku godišnjicu.