2 - Ljiridonu Zena je utakmicu pratio s tribina
3 - Kristijan Car golman "Mornara- Crikvenica"

10. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – SENJ 26:21 (14:10)

Crikvenica, 17.2.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Gagula i Zorko (Zagreb).

MORNAR-CRIKVENICA: Palaić, Oroši 3, Matejčić 4, Mijić, Matija Car 1, Čupić 2, Derossi, Žepina 3, Stanić 1, Karaula 1, Jelovac, Kristijan Car, Medvedec 6, Dokoza, Stupar 5 (5).
SENJ: Mate Nekić, Feranda 5, Šojat 2, Žunić 1, Franko Nekić, Ivan Barbić 1, Krajcar 7, Sladić 4, Josip Krmpotić, Čulinović, Robert Nekić, Jeličić, Deželin, Mesić, Matija Krmpotić, Ante Barbić 1.

Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 5 (5); „Senj“: 5 (4);
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 10'; „Senj“: 10'.

Nastavak prvenstva 2. Hrvatske rukometne lige-zapad počeo je susjedskim derbijem „Mornara-Crikvenica“ i „Senja“, dviju momčadi koje su i na ligaškoj ljestvici blizu, s time što su naši rukometaši pobijedili u svih devet utakmica prvog dijela, dok su Senjani imali 3 poraza.

Valter Matošević, trener „Mornara-Crikvenica“ za ovu utakmicu nije mogao računati na bolesnog Tomislava Huljinu, a prvi golman Ljiridonu Zena će nakon teže ozljede stopala pauzirati do kraja sezone. Uprava domaćih rukometaša stoga je angažirala vratara Dominika Palaića iz „Siska“ i lijevog vanjskog Marina Žepinu, koji je došao iz „Trsata“ (ranije je igrao za „Biograd“). Nakon stanke zbog ozljede, vratio se Robert Medvedec, a u sastavu je bio i mladi Matija Car. S druge strane redove „Senja“ pojačao je Darko Jeličić koji je u prvom dijelu sezone branio za „Selce“.

Utakmicu je trener Matošević počeo s Kristijanom Carom na golu, te Orošijem, Stanićem, Čupićem, Karaulom, Matejčićem i Medvedecom. Početni dio utakmice protekao je u „ispitivanju snaga“ i rezultatskom egalu, sve do 15. minute kad se domaći rukometaši odvajaju na +4 gola prednosti (9:5). Već se tada vidjelo da će utakmica biti izuzetno tvrda i borbena, s vrlo motiviranim akterima obje momčadi. U povišenoj atmosferi susjedskog derbija uz dobro ispunjeno gledalište bilo je i dosta nervoze, što je dovelo do brojnih pogrešaka. Više su ih napravili Senjani što su domaći iskoristili da preko brzonogog Medvedeca povećaju prednost na +6 (12:6) u 22. minuti. Gosti su ipak zahvaljujući Krajcaru do poluvremena smanjili na 14:10.

Prije samog početka drugog poluvremena dogodilo se nešto što dosad nismo imali prilike vidjeti u 15 godina postojanja naše Gradske sportske dvorane. Naime, gostujući vratar Darko Jeličić se na poluvremenu istezao u lijevom kutu igrališta izvan šesterca, a nakon njegovog istezanja ostala je skliska površina na parketu, vrlo opasna za igrače. Uslijedilo je čišćenje tog dijela terena, koje je potrajalo, jer se skliska površina nije mogla jednostavno obrisati. Sve to uzrokovalo je vrlo žestoku reakciju domaćih navijača koji su smatrali da je Jeličić namjerno „namazao“ parket kako bi domaćem lijevom krilu onemogućio normalno kretanje. Početak drugog poluvremena zbog toga je kasnio petnaestak minuta i dodatno je podigao nervozu među igračima, uz nastavak žestokih prosvjeda domaćih navijača koji su tražili da Jeličić dobije crveni karton.

Početkom drugog poluvremena Senjani su u dva navrata došli na zaostatak na – 3 gola, međutim domaći su u 40. minuti digli prednost na +7 (20:13), zahvaljujući prije svega odličnoj obrani koja je goste prisiljavala na brojne promašaje gola. U igru je ušao i Žepina koji je s 3 postignuta gola pokazao da će biti pravo pojačanje za momčad trenera Matoševića.
Sredinom drugog poluvremena igralo se "gol za gol", gosti su davali sve od sebe da smanje razliku, ali im to nije uspijevalo.
Domaći trener je u 50. minuti u igru uveo i mladog Matiju Cara, premda još utakmica nije bila odlučena, jer su uporni Senjani stalno prijetili i imali su zaostatak od -5 golova (22:17). Međutim, sigurno je da će tih deset minuta igre u ovako „nabrijanoj“ atmosferi značiti neprocjenjivo mnogo u rukometnom razvoju mladog crikveničkog rukometaša, a u samom finišu utakmice Matija je postigao i gol. Rukometaši „Senja“ se nisu predavali, u 57. minuti su smanjili na -4 (24:20), ali domaći rukometaši su utakmicu sigurno priveli kraju. Imali su Senjani puno primjedbi na suđenje, no pobjeda „Mornara-Crikvenica“ je u potpunosti zaslužena.

Najbolji u redovima domaćih bili su Čupić, Matejčić i Karaula koji su tijekom čitave utakmice odrađivali ogroman posao u obrani, a to je bio "ključ pobjede". Uz njih je odlično odigrao efikasni Medvedec, a posebno treba istaknuti učinak mladog Mateja Stupara. Stupar je postao specijalist za izvođenje sedmeraca, a na utakmici protiv „Senja“ je svih pet sedmeraca pretvorio u golove. Nije se dao impresionirati dvostruko starijim Jeličićem i dao je vrlo bitan doprinos pobjedi domaćih.

Ovom pobjedom nastavljen je sjajan niz od 10 pobjeda rukometaša "Mornara-Crikvenica" čime su napravili još jedan korak prema željenom cilju - povratkom u prvoligaško društvo.