SP u sportskom ribolovu: Mauro Lukšić osvojio zlatnu medalju s juniorskom reprezentacijom (U21), Siniša Budisavljević srebrni sa seniorima

Fotografija 1: Mauro Lukšić - zlatna medalja sa SP u Tivtu
Fotografija 2: Siniša Budisavljević srebrna seniorska medalje

Sjajne vijesti stigle su iz Tivta u Crnoj Gori gdje je sinoć svečanom dodjelom medalja završeno Svjetsko prvenstvo u sportskom ribolovu iz usidrene brodice. U Crikvenicu stižu dvije medalje s najveće svjetske smotre sportskih ribolovaca, a osvojili su ih Mauro Lukšić član crikveničkog PŠRD-a „Arbun“ i Siniša Budisavljević član (i predsjednik) ŠRD-a „Tunera“ iz Jadranova. Mauro je do zlatne medalje došao u konkurenciji juniora (U21) kao član juniorske reprezentacije Hrvatske u kojoj su uz njega bili još Dilan Mileta, Estera Bajlo, Luka Gredičak, Nino Štucin i Ivan Borovac pod vodstvom izbornika Mattea Jugovca. Naši su juniori naslov najboljih osvojili ispred Talijana, treća je bila reprezentacija Crne Gore, a četvrta Francuske. U konkurenciji seniora reprezentacija Hrvatske u sastavu Siniša Budisavljević, David Bajlo, David Pinezić, Marko Sikirić, Ivan Galzina i Angelo Kosović je pod vodstvom izbornika Saše Rašovića u konkurenciji 12 zemalja osvojila srebrnu ekipnu medalju. Naslov svjetskih prvaka pripao je reprezentaciji Italije, dok je treće mjesto pripalo reprezentaciji Slovenije. U pojedinačnoj konkurenciji zlatnu medalju je osvojio Anthony Giacomini iz Italije, drugi je Joao Pardal iz Portugala dok je treći Luca Bassani iz Italije. U pojedinačnoj konkurenciji među juniorima je zablistao Luka Gredičak član ŠRD-a „Zubatac“ iz Zadra koji je nakon tri dana ribolova došao do naslova svjetskog prvaka. Mauro Lukšić je u pojedinačnoj juniorskoj konkurenciji zauzeo 8. mjesto, a na istom 8. mjestu natjecanje je završio i Siniša Budisavljević među seniorima. Organizator 52. Svjetskog prvenstva u ribolovu iz brodice za seniore i 16. Svjetskog prvenstva u ribolovu iz brodice za juniore (U21) bio je Savez za sportski ribolov na moru Crne Gore, a natjecanja u akvatoriju ispred Tivta održana su od 24. rujna do 1. listopada. Naši reprezentativci se kućama vraćaju večeras, a valja istaknuti da smo fotografije za naš portal dobili od naše proslavljene sportske ribolovke Tee Radil, koja je uz reprezentaciju bila čitavo vrijeme natjecanja.