5 - Slavlje gostiju nakon pobjede u Crikvenici

21. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – SOLIN  26:30 (14:12)

Crikvenica, 27.4.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Jurić i Marčinković (Bjelovar).

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 4 (2), Oroši 1, Stanić 2, Melon, Čupić 6, Huljina 3, Zarev 4, Car 3, Mijić 2, Fran Daskijević, Stupar 1 (1), Domijan, Dokoza.
SOLIN: Ćićerić 8 (2), Jure Smoljo 5 (4), Marko Smoljo 5, Boban 6, Pojatina 1, Jukić, Đonlić, Perak, Vrgoč, Penović, Barbić, Luka Smoljo 5, Kaštelančić.

Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 5 (3); „Solin“: 8 (6).
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 12'; „Solin“: 12'
Crveni kartoni: Čupić („Mornar-Crikvenica“); Pojatina („Solin“).

U zadnjoj utakmici ove sezone pred svojom publikom rukometaši „Mornara-Crikvenica“ doživjeli su poraz od ekipe „Solina“. Gosti su iskoristili loše izdanje naših rukometaša i zasluženo došli do za njih dragocjenih bodova u borbi za opstanak u 1.ligi.
Sam početak utakmice nije ukazivao da će gosti slaviti u Crikvenici, domaći su poveli 4:0, a svoj prvi gol gosti su postigli tek u 8. minuti. Izgledalo je da ćemo gledati još jednu utakmicu poput niza drugih ove sezone koje su naši rukometaši rješavali čvrstom obranom i raznovrsnim efikasnim napadom. Međutim, Solinjani su uspjeli uhvatiti priključak, u 17. minuti je bilo 6:5 i od tada se igralo gol za gol na obje strane, uz dosta pogrešaka, krivih dodavanja i promašaja. Rukometaši „Solina“ uspjeli su nametnuti svoj usporeni ritam igre, a uz to na golu su imali odličnog Božu Penovića, koji je između ostalog u tom razdoblju obranio dva sedmerca (Stuparu i Zarevu).
Ipak, na poluvrijeme su naši rukometaši otišli s dva gola prednosti (14:12), nakon što je u zadnjoj sekundi Zarev postigao gol na krasno proigravanje Čupića.
Rukometaši „Solina“ odlučnije su ušli u drugo poluvrijeme i nakon dvije brze kontre Ćićerića uspijevaju doći do izjednačenja već u 32. minuti. Uslijedila je potom ravnopravna igra u kojoj su domaći bili u vodstvu sve do 45. minute i to zahvaljujući ponajviše Tomislavu Čupiću koji je jedini bio na razini na koju smo od naših rukometaša navikli.
Gosti su prvi puta poveli su 47. minuti (20:21), a to su vodstvo do 50 minute povećali na +3 (21:24). Kada je u 50. minuti crveni karton zbog trećeg isključenja dobio Čupić, bilo je sve izglednije kako će Crikveničani ostati bez bodova.
Uspjeli su domaći rukometaši u 55. minuti smanjiti na 25:27, ali više od toga nisu mogli, jer je sjajni gostujući golman Božo Penović serijom obrana uspio sačuvati vodstvo „Solina“ za njihovu konačnu pobjedu i veliko slavlje koje je uslijedilo.
Pobjeda „Solina“ je potpuno zaslužena, a naši su rukometaši ovim porazom pokvarili izglede za osvajanjem drugog mjesta. Šteta, međutim ovaj poraz neće umanjiti dojam o odličnoj sezoni koju su odigrali, a jučer su kao ekipa jednostavno imali loš dan.
U posljednjem kolu sljedeće subote rukometaši „Mornara-Crikvenica“ gostuju u Trogiru.

1. DUBROVNIK 20 16 1 3 525:457 33
2. KARLOVAC 20 14 0 6 618:501 28
3. RIBOLA KAŠTELA 20 13 1 6 541:473 27
4. MORNAR-CRIKVENICA 21 13 1 7 583:556 27
5. BUZET 21 13 0 8 571:502 26
6. METKOVIĆ MEHANIK 20 9 3 8 480:508 21
7. TROGIR 20 10 0 10 523:496 20
8. KOZALA 20 9 2 9 585:580 20