Sigurna pobjeda rukometašica "Murvice" protiv "Lokomotive 2"

1 - Ana Debelić
2, 3 - Romina Antić
4,5 - Pobjeda protiv "Lokomotive 2" proslavljena je uz rođendansku tortu Nike Car

2. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA – ZAPAD

16. kolo: MURVICA – LOKOMOTIVA 2 28:21 (14:8)

Crikvenica, 14.3.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Grubor (Poreč) i Žepčan (Umag).

MURVICA: Antić, Skorić 12 (4), Grozdek, Begić, Filipović 4, Marijeta Lekaj 5, Ljubanović, Mandekić, Dilja Lekaj 1, Tus, Debelić 6, Matea Pešut, Poslek, Talan, Nika Car, Matijašić.
LOKOMOTIVA 2: Češković, Banić, Matea Škalić, Zrnić 4, Vojnović 4, Mostarlić 2, Petra Krezo 1, Orečić. Perenčević 7, Vajdić 1, Miholić 2, Ivona Škalić, Lucija Krezo, Ivčić.

Sedmerci: „Murvica“: 5 (4); „Lokomotiva 2“: 0
Isključenja: „Murvica“: 0; „Lokomotiva 2“: 4'.

Rukometašice „Murvice“ sinoć su napravile još jedan korak ka osvajanju naslova prvakinja.
Sigurnom igrom savladale su mladu ekipu zagrebačke „Lokomotive 2“ koju inače vodi znano rukometno ime iz našeg kraja – Novljanin Nikola Škorić.
Od samog početka utakmice domaće rukometašice su stekle prednost od 2 do 3 gola razlike koju su održavale do dvadesete minute, da bi od onda ta prednost porasla na +6 na poluvremenu (14:8). U prvom poluvremenu odlično su odigrale Ivona Skorić (8 golova) i Marijeta Lekaj (4 gola), koje su s vanjskih pozicija zadavale najviše problema gostujućoj obrani. Obrana „Murvice“ 5-1 funkcionirala je standardno dobro, tako da rezultatskih neizvjesnosti od 20. minute nadalje nije bilo.
U prvih 5. minuta drugog poluvremena „Murvica“ je još povećala prednost (19:10), a na gol je umjesto Sare Mandekić stala Romina Antić, koja je dobro branila do kraja utakmice. U ovom dijelu utakmice do izražaja je došlo iskustvo domaćih igračica, dok su s druge strane mlade Zagrepčanke napravile previše grešaka da bi utakmicu učinile neizvjesnom. Dobro je funkcionirao napad „Murvice“ u zadnjih dvadesetak minuta drugog poluvremena, posebno suradnja vanjskih igračica i Ane Debelić na pivotu. Ana je uz 6 postignutih golova i još 4 izborena sedmerca imala odličan učinak na jučerašnjoj utakmici.
Zahvaljujući obranama Lorene Orečić gošće su u 50. minuti smanjile na 22:16, ali domaće rukometašice su utakmicu sigurno privele kraju. Trener Prskalo je do 35. minute držao u igri udarnu sedmorku (Mandekić, Tus, Marijeta Lekaj, Debelić, Filipović, Skorić i Ljubanović), a onda je postupno do kraja u igru uvodio sve igračice osim Lorene Begić.
Odlično su jučerašnju utakmicu odigrale vanjske igračice (Ivona Skorić, Petra Filipović i Marijeta Lekaj) uz posebno raspoloženu Anu Debelić. Mlade rukometašice „Lokomotive 2“ pokazale su da su svakako velik potencijal, a posebno su se svidjele Vanja Perenčević, Lorena Orečić i Bruna Zrnić.

Ovom pobjedom rukometašice „Murvice“ zadržale su 5 bodova prednosti ispred drugoplasiranog „Rudara“. Do kraja prvenstva je još 6 kola, a naslov prvakinje je našim rukometašicama sve bliže.
Rukometašice „Murvice“ u subotu u poslijepodnevnom terminu (15:30 sati) dočekuju ekipu „Zameta 2“.

1. MURVICA 16 15 1 0 453:328 31
2. RUDAR 16 13 0 3 491:401 26
3. ZAMET 2 16 11 2 3 455:413 24
4. ZAPREŠIĆ 16 9 2 5 458:429 20
5. SLOGA 16 9 0 7 414:403 18
6. LOKOMOTIVA2 16 8 1 7 442:421 17
7. SAMOBOR 16 7 0 9 390:384 14
8. UDARNIK 16 7 0 9 477:474 14