Sigurna pobjeda rukometaša "Mornara-Crikvenica"

9. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 28:21 (14:7)

Crikvenica, 24.11.2018. Gradska sportska dvorana Crikvenica.  Gledatelja: 170. Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (iz Trnovca Bartolovečkog).
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 5, Oroši, Zarev 9 (3), Stanić 3, Melon,  Čupić, Huljina 5, Car 5, Fran Daskijević, Stupar 1 (1), Dokoza. Trener: Valter Matošević.
HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Jakelić 1, Perić 3, Klarić, Banović 3, Galiot 7, Maleničić, Šimović, Grgat 2, Pocrnja 2, Varvodić 1, Babić, Bošnjak, Urličić 2. Trener: Frane Pleić.

Sedmerci:  „Mornar-Crikvenica“:  5 (4); „Hrvatski dragovoljac“: 5 (3).
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“ 8';  „Hrvatski dragovoljac“: 4'.

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ pobijedili su momčad „Hrvatskog dragovoljca“ u utakmici u kojoj su dominirali čitavo vrijeme i njihova pobjeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje.
Trener domaćih Valter Matošević, s dosta suženim rosterom (bez ozlijeđenog Tea Daskijevića i spriječenog Medvedeca) na parket je poslao postavu sa Zenom na golu ispred kojega su bili Matejčić, Zarev, Stanić, Čupić, Huljina i mladi Matija Car. Ta je postava odigrala gotovo čitavu utakmicu, jedino je na golu Zenu u 48. minuti zamijenio Fran Daskijević, a Matej Stupar je odigrao zadnje dvije minute.
Gosti su poveli 0:1, nakon čega je uslijedila domaća serija od 4 gola i u 11. minuti je bilo 4:1 za domaće. Opet je crikvenička obrana bila granitna, gostujući rukometaši ni s jedne pozicije nisu uspijevali doći do dobre pozicije za udarac na gol, a standardno dobro svoj je gol branio Zena.
U napadu su naši rukometaši bili efikasni, prodorni Stanić je iznuđivao sedmerce koje je sigurno realizirao Zarev i u 19. minuti bilo je 8:3. Naši rukometaši nastavljaju u istom ritmu i razlika samo raste, pa je u 26. minuti već 13:6 na semaforu, a posebno impresivna je bila njihova raznovrsna igra u napadu i poentiranje sa svih pozicija. U prvom poluvremenu su gosti postigli samo 7 golova i pitanje pobjednika je praktički bilo riješeno.
Crikveničani odmah na startu drugog dijela još povećavaju vodstvo, pa je u 34. minuti rezultat 16:7, a u 44. minuti i najveća razlika - 21:12. U tom su razdoblju igre gosti čak dva puta imali po dva igrača više zbog isključenja domaćih, ali ni tada nisu uspjeli ugroziti vodstvo Crikveničana. Oba puta ih je golovima izvana „ohladio“ Vlado Matejčić, a odlični „Zena je „usput“ obranio sedmerac Periću, koji je dvije minute kasnije zapucao još jedan udarac sa 7 metara.
U 48. minuti trener Matošević na gol umjesto odličnog Zene (11 obrana) stavlja Frana Daskijevića koji je iskoristio svoju šansu i do kraja utakmice nanizao čak 8 obrana. Momčad „Mornara-Crikvenica“ zaista ne treba brinuti koga ima ispred gola, ali tako je to kad je trener momčadi proslavljeni rukometni golman Valter Matošević …
Kako je u utakmici sve odavno bilo riješeno u samoj završnici vidjeli smo i nekoliko atrakcija. Posebno lijepa je bila akcija koja je završila „cepelinom“ u izvedbi Cara i Zareva, a kad su najstariji Čupić i Huljina istrčali kontru uz nekoliko međusobnih dodavanja zadovoljstvo domaćih je bilo potpuno.

Bila je ovo još jedna odlična utakmica naših rukometaša u kojoj su baš svi na terenu vrhunski odradili svoju zadaću. Odlični golmani Zena i Daskijević, neprelazni Čupić i Huljina, kreator i strijelac Matejčić, efikasni Zarev, snažni Stanić, svi su dali svoje. Ipak, posebno bi izdvojili mladog Matiju Cara najmlađeg u momčadi koji je odigrao svih 60 minuta gotovo bez greške, kako u obrani tako i u napadu.
Naravno, na kraju treba istaknuti ulogu trenera Valtera Matoševića koji je oblikovao odličnu momčad koja igra svoj prepoznatljivi rukomet i može pobijediti svakog protivnika u ligi. Šteta je jedino da odlične partije naših rukometaša ne prati veći broj gledatelja, no do kraja prvenstva se i to može popraviti.
U sljedećem kolu „Mornar-Crikvenica“ gostuje u Solinu.