Senko Smoljan glasovao za Karla Šabana i Ivanu Knežević

Senko Smoljan, Rukometni klub "Crikvenica"

Trener seniorske momčadi Rukometnog kluba „Crikvenica“ Senko Smoljan današnji je sudionik u našem izboru najboljih sportaša Grada Crikvenice u 2016. godini.

Senko Smoljan je zaposlen u „Eko-Murvici“ i to kao voditelj Radne jedinice tržnice, groblja, sportska dvorana.
Sportom se aktivno počeo baviti u rodnom Bjelovaru 1977.g., gdje je sa 10 godina počeo trenirati rukomet u bjelovarskom „Partizanu“, klubu slavne tradicije. Igračku karijeru nastavlja potom u „Mornaru“ iz Dramlja (od 1982. do 1984.), zatim igra tri sezone u „Vinodolu“ i naposljetku četiri sezone u „Crikvenici“, sve dok zbog povrede nije morao prestati s aktivnim igranjem. Bio je trener svih kategorija u Rukometnom klubu „Crikvenica“, a u nekoliko je navrata vodio seniorsku momčad u prvoligaškom natjecanju.
Jedan je od osnivača Ženskog rukometnog kluba „Murvica“, a 2011. i 2012. je bio predsjednik Nogometnog kluba „Crikvenica“.

Senko Smoljan kao predstavnik Rukometnog kluba „Crikvenica“ svoj glas u našem izboru nije mogao dati rukometašima i rukometašicama.

Izbor Senka Smoljana je sljedeći:

- najbolji sportaš: KARLO ŠABAN (BK „Sveti Jakov“ Jadranovo)
- najbolja sportašica: IVANA KNEŽEVIĆ (STK „Crikvenica“)
- najbolja muška momčad: Boćarski klub „SVETI JAKOV“ Jadranovo
- najbolja ženska ekipa: Stolnoteniski klub „Crikvenica“
- najbolji sportaš mlađih kategorija: MAURO LUKŠIĆ (PŠRD „Arbun“ Crikvenica)
- najbolja sportašica mlađih kategorija: MARTA VUKELIĆ (STK „Crikvenica“)
- najznačajniji sportski događaj za Grad Crikvenicu u 2016. godini.: osvajanje zlatne medalje Lea Brnića na Europskom prvenstvu u boćanju za seniore u Nici 18.12.2016.

Ocjenjujući stanje u crikveničkom sportu Senko Smoljan je istakao:
- Neupitno je da u Gradu Crikvenici nedostaje sportskih objekata, prvenstveno bazen i još jedna sportska dvorana. Grad prati rad klubova, međutim smatram da bi se iz proračuna trebalo više sredstava izdvajati za sport. Trebalo bi više izdvajati za financiranje stručnog kadra i aktivnosti mladih sportaša.
Također, smatram da bi se sadašnji rukometni klubovi trebali ujediniti u jedan klub koji bi, s potencijalom koji imamo, bez problema mogao igrati Premier ligu. Ujedinjenje klubova sigurno bi donijelo napredak crikveničkom rukometu.

O korištenju Gradske sportske dvorane za maškarane zabave Senko Smoljan je rekao:
- Ovo rješenje se za one koji vole maškare pokazalo dobrim i dobro se odrađuju sve te maškarane zabave. Ipak, mislim da bi se trebao naći bolji način za održavanje maškaranih zabava u gradu. Trebao bi postojati objekt primjeren toj namjeni. Gradska sportska dvorana je neadekvatan i prevelik prostor za organizaciju maškara.

Za Senka Smoljana pozitivno vezano uz sport u Gradu Crikvenici je sljedeće:
- Sportaši su uvijek ti koji pronose ime našega Grada. Imamo bogatu tradiciju u ekipnim sportovima, uz čitav niz uspješnih sportaša u brojnim sportovima. Šteta što naši sportaši prerano odlaze u druge sredine gdje imaju bolje uvjete. Primjerice, samo u rukometu imamo nekolicinu odličnih igrača (Bećiri, Car, Stojanović, Grozdek) koji su otišli iz Crikvenice. Vrlo malo ima ulaganja u sport iz gospodarstva, kad bi se tu situacija popravila sport bi nam bio još bolji.

Ivica Šubat

Podijelite