Sedma uzastopna pobjeda košarkaša "Crikvenice"

15. kolo: PAZIN – CRIKVENICA 61:72 (21:14, 21:17, 9:19, 11:21)

Pazin, 14.3.2018. Školsko-gradska sportska dvorana. Gledatelja: 80. Suci: Žagar, Milin i Komadina.

PAZIN: Erik 7, Ančić, Baća, Hekić 14, Lukšić, Daus 10, Levak, Guštin 6, Jakus, Belina 25.
CRIKVENICA: Domijan 5, Lušičić, Car, Benić 12, Mandžuka, Maričić 2, Matija Šamanić 20, Mandić 7, Kozlevčar 2, Protega 20, Bojan Šamanić 3.

U zaostaloj utakmici 15. kola košarkaši „Crikvenice“ su sinoć u Pazinu bili bolji od domaćina i tako su došli do sedme uzastopne prvenstvene pobjede.
Prvo poluvrijeme nije nagovještavalo takav ishod pošto su domaći košarkaši imali inicijativu i vodstvo od 11 koševa. Crikveničani su igralo nedovoljno energično u obrani što je koristio (pre)iskusni Gregor Belina (čovjek će za 2 mjeseca napuniti 44 godine!) koji je zabio 21 koš od svojih ukupno 25 na utakmici. Uz to, u prvoj četvrtini ozlijedio se Kozlevčar tako da situacija za naše košarkaše nije bila obećavajuća.
Međutim, u drugom poluvremenu igrači trenera Dragojevića zbijaju redove, pojačavaju agresivnost u obrani, posebno na Belini kojeg odlično čuva Protega i ubrzo dolazi do preokreta. U zadnjoj četvrtini „Crikvenica“ definitivno slama otpor „Pazina“ i na kraju dolazi do uvjerljive pobjede. Odličnu utakmicu odigrao je Denis Protega (20p i obrana na Belini), Matija Šamanić zabio je „neprimjetnih“ 20 poena, te Ivor Benić koji je opet imao double-double (12p, 12s).
U subotu u 17:30 u Gradskoj sportskoj dvorani košarkaši „Crikvenice“ dočekuju vodeći "Kastav" u zadnjoj utakmici ove prvenstvene sezone u Crikvenici.