15. kolo:  CRIKVENICA – KRALJEVICA  82:71 (31:21, 8:16, 20:16, 23:18)

Crikvenica, 2.3.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 60. Suci: Sušanj, Komadina i Patković.

CRIKVENICA: Domijan 2, Lušičić, Car 5, Benić 7, Mandžuka 20, Maričić 2, Matija Šamanić 23, Mandić, Pečaver, Kozlevčar 8, Protega 3, Bojan Šamanić 12.
KRALJEVICA: Šupuković, Mitić 1, Jashari 12, Ažić 6, Vranković 8, Konjević 8, Kalac 6, Hrnjkaš 21, Brletić, Paštar 9.

Košarkaši „Crikvenice“ došli su do pete uzastopne prvenstvene pobjede nakon što su sinoć bili bolji od susjeda iz Kraljevice, s tim što će zaostalu utakmicu 14. kola u Pazinu odraditi tijekom tjedna.
Činilo se da će naši košarkaši lako doći do bodova nakon što su na samom početku imali vodstvo od 11:0, a Kraljevičani su prve koševe postigli tek u 5. minuti. Dobra obrana „Crikvenice“ prisiljavala je goste na niz grešaka pa je prednost domaćih narasla na +18 (25:7). Međutim, gosti predvođeni Jasharijem polako spuštaju razliku i četvrtina završava 31:21.
U drugoj četvrtini domaće kao da je zavaralo rano visoko vodstvo, igraju prilično komotno, što gosti koriste i nakon puno skokova u napadu utakmicu do poluvremena praktički dovode u egal (39:37). U redovima „Crikvenice“, kao i na gotovo svim utakmicama dosad glavni igrač je bio Matija Šamanić, koji je prednjačio košarkaškim znanjem, onim što zovemo „stara škola“.
U trećoj četvrtini igralo se dosta izjednačeno, uz previše grešaka i promašaja s obje strane. U 23. minuti rezultat je neriješen 42:42, a u 24. minuti drugi crikvenički iskusnik Krešo Kozlevčar čini nepotrebnu glupost, u prekidu na parketu udara laktom protivničkog igrača i zarađuje isključenje. Time su domaći značajno oslabljeni i utakmica ulazi u neizvjesne vode, no domaći zahvaljujući raspoloženom Mandžuki do kraja treće četvrtine dolaze do +6 (59:53).
U zadnjoj četvrtini Kraljevičani opasno prijete, no domaći tricom Matije Šamanića odlaze na +11 (69:58), gosti smanjuju na 69:60, a onda tricu zabija Bojan Šamanić za 72:60. Potom Matija Šamanić zabija koš i dodatno bacanje i „Crikvenica“ ima + 13 (75:62). Uporni gosti i dalje prijete, pa 3 minute prije kraja Igor Konjević tricom smanjuje na opasnih 75:69. Ali, tada su opet na sceni braća Šamanić, najprije Matija, a onda i Bojan zabijaju trice i osiguravaju pobjedu „Crikvenice“.
Bila je to prilično loša košarkaška predstava, ne pamtimo kad smo gledali lošiji susjedski derbi.
Loša reakcija igrača s klupe onemogućila je i veću rotaciju treneru Dragojeviću, tako da su jedino bodovi ono što je vrijedno zapamtiti.