Šahovski zvon Osnovne škole Zvonka Cara sve glasnije odjekuje

Prije godinu dana osnovana je šahovska skupina „Šahovski zvon“ Osnovne škole Zvonka Cara.
Skupina je nastala na poticaj šahovskog festivala u Crikvenici. Uz podršku programa Šah uz školu krenule su prve lekcije i prvi šahovski potezi. Voditeljica skupine je pedagoginja Julijana Plenča. Osnovane su tri grupe. Dvije grupe prvog razreda - jedna u matičnoj školi i jedna u Područnoj školi Selce, te jedna mješovita, starija grupa za učenike od drugog do četvrtog razreda.
Od prvih šahovskih poteza do danas je protekla jedna godina, a grupa je postigla izuzetno dobre rezultate. Naši učenici osvojili su niz medalja i pohvala. Od najzapaženijih istaknut ćemo srebrnu medalju na Državnom prvenstvu do 7 godina koju je osvojila Tara Škiljan. Na Županijskom prvenstvu do 9 godina, učenik 3. razreda Vid Krešić je osvojio drugo mjesto, a također učenik 3. razreda Andrej Bogdanović, osvojio je treće mjesto.
Na neslužbenom Županijskom prvenstvu do 8 godina, naša Tara Škiljan, sada učenica drugog razreda osvojila je opet srebro, a Matej Barnjak učenik 1. razreda osvojio je na istom prvenstvu zlatnu medalju do 6 godina.
Naši učenici su krenuli i na otvorena prvenstva te su tako upoznali puno prijatelja - Garešnica, Krk, Gorski kotar, Vurnovac ...

Pohvale i medalje s otvorenih turnira dostižu veliki broj, a Ivano Sundać (4. razred), Ivano Tomljanović (4. razred), Franko Škiljan (5. razred) i Vid Krešić (3. razred) uspjeli su osvojiti i prve bodove nacionalnog rejtinga.
Dio učenika  se registrirao u Šahovski klub „Crikvenica“  te time naznačio ozbiljnije namjere u napretku i namjeru igranja kadetskih liga u muškoj i ženskoj konkurenciji.
Uzimajući u obzir sve prednosti koje šah donosi u razvoju mladoga bića, jasno je da ćemo zajedničkim snagama osigurati zdravija odrastanja i sretniju mladost svih onih kojima igra na 64 crno-bijela polja donosi radost druženja i sportskog traga.