Sada i matematika govori: "Murvica" je nedostižna na prvom mjestu!

Crikvenica, 8.4.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: David Božičević i Ivana Kirasić (Ogulin).

MURVICA: Antić, Papić, Skorić 6 (1), Grozdek 1, Begić 2, Filipović 8, Lekaj 3, Ljubanović 1, Mandekić, Tus 3, Debelić 1, Marta Pešut, Poslek, Talan, Nika Car, Matijašić 3.
SENIA: Lopac-Škrinjar, Vrkljan 4, Rončević 1, Samardžić, Škrgatić, Kren, Slavković 1, Zugan 2, Nekić 3, Bradanović 4 (1), Prpić, Cvjetičanin 5 (2), Katalinić, Dorić.
Sedmerci: „Murvica“: 1 (1); „Senia“: 7 (3).
Isključenja: „Murvica“: 12'; „Senia“: 4'.

Sada više nema nikakvih nedoumica, tri kola prije kraja prvenstva rukometašice „Murvice“ su i matematički osigurale naslov prvakinja 2. Hrvatske lige rukometašica – zapad.
Premda je njihova prednost na ljestvici bila teško dostižna od početka drugog dijela ligaškog natjecanja, definitivna potvrda osvajanja prvog mjesta došla je nakon jučerašnje pobjede protiv ekipe „Senije“ iz Senja.
Dosta komotno ušle su rukometašice „Murvice“ u utakmicu protiv ekipe „Senije“, obrana nije imala uobičajenu čvrstoću i agresivnost. Iskoristile su to gostujuće rukometašice koje su na početku utakmice napravile 3 gola prednosti (0:3, 1:4), a domaće rukometašice su prvi gol postigle tek u 6. minuti. No, već do polovice poluvremena rezultat je bio izjednačen (8:8) da bi, kako se bližio kraj poluvremena „Murvica“ preuzimala inicijativu. U prvo vodstvo naše rukometašice došle su u 26. minuti golom Marije Tus, da bi prednost do kraja poluvremena podigle na +2 (14:12). Najbolja u redovima naših rukometašica u tom dijelu igre bila je Petra Filipović koja je u prvom poluvremenu postigla 7 golova, a obranama se istakla Sara Mandekić (između ostalih i dva sedmerca).
Početkom drugog poluvremena rukometašice „Murvice“ su podigle intenzitet igre u obrani, Senjanke su sve teže probijale 5:1 obranu, što je rezultiralo s dosta kontri i polukontri domaćih rukometašica koje su završavale golovima. Utakmica je praktički odlučena u 45. minute u kojoj je „Murvica“ došla do prednosti od 23:16.
U posljednjem dijelu utakmice u obje ekipe zaigrale su sve igračice iz rostera, tako da rezultatske neizvjesnosti više nije bilo. Treba istaknuti da je u sastavu „Murvice“ sa zdravstvenim problemima nastupilo više igračica (Ana Debelić, Ivona Skorić, Marijeta Lekaj) no njihova želja da odigraju ovu utakmicu bila je velika, što je još jedan pokazatelj pozitivne atmosfere u klubu.

Do kraja prvenstva ostala su tri kola, rukometašice „Murvice“ imaju još dva gostovanja, sljedeće subote igraju u Labinu protiv drugoplasirane ekipe „Rudara“, a u posljednjem kolu 28.4. gostuju u Samoboru.
Posljednju prvenstvenu utakmicu u crikveničkoj Gradskoj sportskoj dvorani igraju 21.4. protiv „Rovinja“, za kada se priprema i velika fešta povodom osvajanja naslova prvakinja i plasmana u 1. ligu.
Slavljeničkom ozračju pridonijele su i sjajne mlađe kadetkinje „Murvice“ (djevojke rođene 2002.g. i mlađe) koje su prije par dana na završnici PH u Umagu osvojile 5. mjesto, a sinoć smo ih mogli pozdraviti u našoj dvorani.