Rukometašice "Murvice" u četvrtfinalu Kupa

OSMINA FINALA HRVATSKOG KUPA RUKOMETAŠICA

Crikvenica, 27.2.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 200. Sutkinje: Irena Pahor, i Sanja Trbović (Rijeka).
MURVICA: Antić, Ljubanović, Butković 4, Skorić 3, Kalčić 1, Grozdek , Filipović 5, Marijeta Lekaj 9 (8),. Paurević 3, Mandekić, Debelić 3, Lončarić, Matea Pešut, Talan, Nika Car, Matijašić.
BJELOVAR: Nikšić, Smiljčić 4, Čagalj 2, Tolić 1, Gillinger, Borković 3, Andreja Horvat, Tvorić 8, Ivanda 1, Jug, Gavrić, Magdalena Horvat, Hruby, Mamić 5, Pokopac, Gašparović 2.
Sedmerci: „Murvica“: 9 (8); „Bjelovar“: 2 (2).
Isključenja: „Murvica“: 6'; „Bjelovar“: 6'.

Rukometašice "Murvice" su se pobjedom protiv rukometašica „Bjelovara“ plasirale u četvrtfinale Hrvatskog kupa rukometašica, što je novi povijesni klupski uspjeh.
Novom odličnom partijom igračice trenera Prskala pokazale su da im je forma u usponu. U zadnje tri utakmice dvije su pobijedile, a jednu tijesno izgubile, a za protivnice su imale renomirane prvoligaške ekipe – „Zrinski“, „Trešnjevku“ i sinoć „Bjelovar“.
Podsjetimo da su prije godinu dana rukometašice „Murvice“ također u osmini Kupa poražene od ove iste ekipe „Bjelovara“ sa čak 10:31, no sada je priča sasvim drukčija, "Murvica" je postala ekipa koja je napredovala koracima "od sedam milja"
Premda su ekipi „Murvice“ u prvom planu prvenstvene utakmice i sve je podređeno opstanku u prvoligaškom društvu, sinoć su protiv „Bjelovara“ odigrale vrlo angažirano i motivirano od samog početka. Pritom je trener Prskalo vodio računa o tome da previše ne optereti ozljedama načete igračice, pa su priliku dobile i igračice koje manje igraju u prvenstvu.
Nakon prvih desetak minuta izjednačene igre, „Murvica“ preuzima inicijativu, a golom Ane Paurević u 24. minuti dolazi do najveće prednosti od 12:7. Tu su prednost gošće do poluvremena smanjile na 13:10, ali cijelo drugo poluvrijeme nisu uspjele dostići vodstvo naših rukometašica.
Uzbudljivo je bilo u samoj završnici kad su Bjelovarčanke uložile posljednji napor da dođu do izjednačenja, pa su tako u 54. minuti došle na minus od 2 gola (26:24), a onda minutu prije kraja i na -1 (26:25). ali naše rukometašice nisu podlegle pritisku. Golovima Ivone Skorić, Petre Filipović, Ane Paurević i Marijete Lekaj u završnici, došle su do velike pobjede.
Trener „Murvice“ Mladen Prskalo je nakon utakmice izjavio:
- Vrlo sam zadovoljan današnjom utakmicom i pobjedom protiv renomiranih protivnica. Posebno me veseli angažman svih igračica na čemu im upućujem čestitke. Posebno bih istaknuo energiju koju nam je svojim povratkom nakon ozljede donijela Antonija Butković te doprinos kapetanice Petre Filipović. Petra koja studira u Zagrebu na Kineziološkom fakultetu i odlična je studentica, dolazi na utakmice kako bi u svom rodnom gradu dala svoj doprinos ekipi, što je za svaku pohvalu.