Rukometašice "Murvice" poražene u polufinalu Kupa

SESVETE AGROPROTEINKA – MURVICA 32:20 (16:9)

Poreč, 16.5.2019. Dvorana Žatika. Gledatelja 200. Suci Davor Lončar i Zoran Lončar (oba Varaždin).

MURVICA: Romina Antić, Ljubanović, Butković 2, Skorić 7 (3), Kalčić 2, Grozdek, Filipović 2, Marijeta Lekaj 2 (1), Paurević 4, Mandekić, Debelić, Matea Pešut, Talan, Nika Car, Matijašić 1, Anđela Tomić.
SESVETE AGROPROTEINKA: Lucija Bešen, Glibanski, Tupek 1, Mihaela Bešen 1, Dičak 4 (1), Čalušić 7 (1), Burić 1, Cvitanović 1, Vlajsović 4, Lovrenčević, Lukić 4, Anđelić 5, Pratljačić, Bošnjak 1, Lisjak 2, Pehar 1.

Sedmerci: „Sesvete Agroproteinka“: 3 (2): „Murvica“: 6 (4).
Isključenja: „Sesvete Agroproteinka“: 12'; „Murvica“: 2'.

Rukometašice "Murvice" nisu uspjele prirediti iznenađenje i plasirati se u finale Kupa Hrvatske za rukometašice.
U sinoć odigranoj utakmici polufinala Kupa bolje od njih bile su rukometašice „Sesvete Agroproteinke“, koje će u finalu Kupa igrati protiv „Podravke Vegeta“.
Od samog početka utakmice Sesvećanke su kontrolirale tijek susreta zahvaljujući ponajviše čvrstoj igri u obrani koju su rukometašice „Murvice“ teško probijale. U 14. minuti prednost Sesvećanki je bila +5 golova (9:4), a naše rukometašice su sve teže pratile njihov ritam. U 21. minuti ta je prednost narasla na + 8 (12:4) da bi se na poluvrijeme otišlo vodstvom Sesvećanki od 16:9.
Utakmica je praktički već tada bila riješena, pa je drugo poluvrijeme proteklo u rutinskom održavanju prednosti igračica „Sesveta“. Zahvaljujući seriji obrana Sare Mandekić naše rukometašice su uspjele u 46. minuti smanjiti razliku na -5 (22:17), međutim snage za preokret nije bilo. Sesvećanke su opet „dodale gas“ i uvele utakmicu u izvjesnu završnicu. U samoj završnici trener „Murvice“ Mladen Prskalo dao je priliku i mlađim igračicama da uđu u igru, što je Antonija Matijašić iskoristila da se upiše u listu strijelkinja.
Na kraju je utakmica završila ipak očekivanim ishodom, kvalitetnije i iskusnije Sesvećanke su došle do pobjede kojom su se plasirale u finale Kupa.
Našim rukometašicama, treneru Prskalu, pomoćnim trenerima i upravi treba na koncu uputiti velike čestitke za stvarno izuzetna postignuća tijekom natjecateljske sezone 2018./2019. koja je sinoćnjom utakmicom okončana.
Čestitke zaslužuju i brojni navijači naših rukometašica koji su u velikom broju jučer došli u Poreč i bili podrška našim rukometašicama.

ŽRK "Murvica" u polufinalu Kupa Hrvatske: Ramiz Džekić (pomoćni trener), Ena Ljubanović, Kristina Grozdek, Antonela Kalčić, Anđela Tomić, Antonija Matijašić, Nika Car, Matea Pešut, Ivona Skorić, Marko Troskot (kondicijski trener), Mladen Prskalo (trener) (stoje), Romina Antić, Marijeta Lekaj, Sara Mandekić, Ana Debelić, Ema Talan, Petra Filipović, Antonija Butković i Ana Paurević.