3. kolo: MURVICA – SPLIT 2010  24:30 (15:12)

Crikvenica, 5.10.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Sutkinje: Kristina Majpruz i Maja Vajdić (obje Zagreb).
MURVICA: Ljubanović, Skorić 2, Krešić, Kalčić 3, Grozdek, Filipović 5, Lekaj 5 (2), Paurević 2, Mandekić, Debelić 4, Marta Pešut, Lončarić, Matea Pešut 1 (1), Talan 2, Nika Car, Tomić. Trener: Nikola Čupić.
SPLIT 2010: Buljan 4, Plazibat, Rubić 4, Stojanov 8 (4), Budić 1, Stilinović, Škarić, Macan, Kapitanović, Ercegović 7, Birtić, Surjan 6. Trener: Nenad Alfirević.
Sedmerci: „Murvica“: 4 (3), „Split 2010“: 4 (4).
Isključenja: „Murvica“: 2'; „Split 2010“ 10'.

Priželjkivale su rukometašice „Murvice“ pobjedu protiv ekipe „Splita 2010“, međutim želje im se nisu ostvarile, Splićanke su na kraju bile bolje i bodovi su otišli u Split.
Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena, a presudna je na kraju bila uloga splitske vratarke Ivone Stilinović najbolje igračice susreta.
Prvih deset minuta utakmice proteklo je u izjednačenom ritmu, uz podatak da nakon rezultata 1:1 iz 2. minute ekipe sve do 10 minute nisu postigle gol, kad je Ana Paurević dovela „Murvicu“ u vodstvo od 2:1.
Igrale su se čvrste obrane na obje strane, uz dosta tehničkih grešaka, a nešto bolja realizacija napada dovela je domaće rukometašice do prednosti od 3 gola u 17. minuti (6:3). U tim je trenucima „Murvica“ bila bolja, gošće nisu imale rješenja u napadu, pa je prednost domaćih u 24. minuti narasla na 11:4, a zahvaljujući ponajviše efikasnoj Marijeti Lekaj, rukometašice „Murvice“ su na poluvremenu imale prednost od 15:12.
U drugom poluvremenu uslijedila je sasvim drugačija priča.
Do 35. minute „Murvica“ je imala prednost od 17:14, a onda se razbranila gostujuća vratarka Ivona Stilinović. Gošće su ubrzale igru u napadu i već u 38.minuti su došle do izjednačenja 18:18.
Osokoljene obranama svoje vratarke gošće su dobile krila i u 45. minuti dolaze do svog prvog vodstva 20:21, a onda kreće njihova serija od još 5 uzastopnih golova kojom stižu do vodstva od 20:26.
Igra „Murvice“ se raspala, gošće su zabijale sa svih strana i uslijedio je neizbježni poraz od konačnih 24:30.
Najbolja igračica susreta vratarka „Splita 2010“ prikupila je 16 obrana i najzaslužnija je za pobjedu gostujuće ekipe.
Trener „Murvice“ Nikola Čupić imao je problema sa smanjenom rotacijom, osjetio se izostanak ozlijeđene Antonije Butković, Dilja Lekaj će se oporaviti tek u studenom, neizvjestan je status Antonije Matijašić...
Mlada Ema Talan odigrala je cijelu utakmicu i to sasvim solidno, zadnjih desetak minuta priliku je dobila i Matea Pešut. Ostale igračice nisu podbacile, uložile su jako puno truda i htijenja, međutim loše drugo poluvrijeme koštalo ih je gubitka bodova.
U sljedećem kolu rukometašice „Murvice“ gostuju u Bjelovaru.