Rukometaši "Rovinja" odnijeli bod iz Crikvenice i prekinuli pobjednički niz "Mornara-Crikvenica"

1 - Tomislav Huljina
2 - Tomislav Huljina i Gordan Vukušić, nadzornik utakmice
3 - Valter Matošević na klupi "Mornara-Crikvenica"
4 - Tician Oroši
5 - Marino Žepina
6 - Robert Medvedec
7 - Predsjednik Gordan Božić i Kristijan Car
8 - Ivica Žirovec i Kristijan Car

2. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA – ZAPAD

12. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – ROVINJ  29:29 (16:16)

Crikvenica, 3.3.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Češi (Zagreb) i Županić (Križevci).

MORNAR-CRIKVENICA: Palaić, Oroši 3, Matejčić 2, Mijić 1, Matija Car, Čupić 7 (2), Derossi, Huljina 7, Stanić 2, Karaula, Jelovac, Kristijan Car, Medvedec 5 (1), Žepina 2, Dokoza, Stupar.
ROVINJ: Orbanić, Benussi, Bačić 3, Zarev 5, Lukšić 5, Bašić 1, Matošević 3, Popović 8, Jurić, Đukanović 4 (1), Maras, Živolić, Mikić, Massarotto, Čabran.

Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 5(3); „Rovinj“: 1 (1).
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 4'; „Rovinj“: 8'.
Crveni kartoni: Bašić (43' – 3 isključenja) i Zarev (60' - prigovor).

Prekinut je pobjednički niz od 11 uzastopnih prvenstvenih pobjeda rukometaša „Mornara-Crikvenica".
Sinoć je odlična momčad „Rovinja“ odnijela bod iz Crikvenice, a lako se moglo dogoditi da našim rukometašima nanesu i prvi prvenstveni poraz. Većim dijelom utakmice gosti iz „Rovinja“ bili su u vodstvu, a u dramatičnoj završnici i jedna i druga momčad su imale svoje šanse za pobjedu, pa je na kraju podjela bodova najpravednija.

Trener Matošević utakmicu je počeo s postavom: Kristijan Car na golu, Oroši, Stanić, Huljina, Čupić, Matejčić i Medvedec. Domaći su dobro počeli, dvaput je s krila poentirao Tician Oroši, a onda je već u 3. minuti na dvije minute isključen Čupić. Gosti su to iskoristili da dođu do izjednačenja, da bi u 8. minuti prvi put poveli (4:5).
U 11. minuti zbog prigovora drugi je put na dvije minute isključen Čupić i od tada pa sve do kraja prvog poluvremena gosti imaju prednost od jednog do dva gola razlike, uz jedno izjednačenje u 19. minuti. Gosti su raznovrsnom igrom u napadu imali rješenja za domaću obranu, pogađali su izvana (Popović i Đukanović) i s krila, premda je vratar Kristijan Car imao solidan učinak. U napadu su domaći rukometaši najviše preko Huljine i Medvedeca bili efikasni, tako da je utakmica stalno bila u egalu.
U 24. minuti Medvedec pogađa za izjednačenje (13:13), no gosti uzvraćaju i dolaze do vodstva (14:16), da bi golovima Matejčića i Medvedeca iz sedmerca uslijedilo novo izjednačenje (16:16) za kraj poluvremena.

U nastavku prvi u vodstvo dolaze domaći, suradnja Čupića i Huljine daje plodove, ali gosti opet dolaze u prednost nakon 6 minuta igre (18:20). Tada umjesto Stanića u igru ulazi Žepina, a tri minute kasnije trener Matošević umjesto Matejčića u igru uvodi Mijića i u toj postavi „Mornar-Crikvenica“ igra do kraja utakmice.
Slijedi razdoblje utakmice u kojem u prvi plan dolaze golmani, posebno gostujući Manuel Čabran, koji brani dva zicera Huljini i Žepini, a onda i sedmerac Medvedecu. Zahvaljujući ponajviše Čabranu gosti u 44. minuti imaju najveću prednost na utakmici, +4 (20:24). Srećom raspoložen je i Kristijan Car na golu domaćih, a u napadu Čupić razgrađuje gostujuću obranu, pogađaju Mijić, Žepina i Huljina tako da je u 54. minuti nakon gola Medvedeca iz kontre rezultat opet izjednačen (26:26).

Dramatična završnica
Nakon odlične asistencije Žepine u 55. minuti pogađa Huljina i „Mornar-Crikvenica“ nakon dugog razdoblja igre dolazi u vodstvo (27:26). Sljedeći napad gostiju zaustavlja Car, međutim i Čabran je na drugoj strani sačuvao svoj gol. Popović zabija izvana za 27:27, no onda odlični Čupić opet dovodi domaće u vodstvo (28:27). Potom Matošević probija obranu domaćih za 28:28, da bi u sljedećem napadu domaćih Žepina pucao preko gola.
Točno minutu prije kraja rukometaši „Rovinja“ pogađaju stativu i naši rukometaši imaju loptu u posjedu, nakon time-outa. Međutim, pedeset sekundi prije kraja Žepina neoprezno gubi loptu, hitronogi Zarev se sjurio prema golu i zabio za 28:29. Domaći su imali dvadesetak sekundi za zadnji napad što je bilo dovoljno Žepini da se iskupi za prethodnu  grešku i izbori sedmerac 4 sekunde prije kraja utakmice.
Oči u oči stali su odlični Čabran na golu „Rovinja“ i naš „profesor“ rukometa Tomislav Čupić. Iskusnom Čupiću ruka nije zadrhtala, sigurno je zabio sedmerac i tako postavio konačni rezultat utakmice 29:29.

Za propuštenim prilikama mogu žaliti i jedni i drugi, ali čini se da je neriješeni rezultat na kraju najpravedniji.
Kod naših rukometaša najbolji su bili Čupić, Huljina, Medvedec i Car na golu, a kod gostiju Popović, Zarev, Lukšić i golman Čabran.
Bila je to utakmica koja je gledateljima pružila sve draži rukometne igre, a naši rukometaši sačuvali su 8 bodova prednosti pred svojim pratiteljima na ligaškoj ljestvici. U sljedećem kolu igraju u Puli protiv „Verude“.