10. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – TROGIR 30:31 (14:16)

Crikvenica, 1.12.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (obojica iz Vrpolja).
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 1, Oroši, Lušić 9 (4), Dokoza,  Tomislav Čupić 1, Mataija,  Huljina 3, Matija Car 8,  Luka Čupić 3, Čirjak 5, Mijić, Fran Daskijević, Stupar, Domijan, Popović. Trener: Ivica Žirovec.
TROGIR: Baković, Ljubica, Špika, Babić 6 (3), Piteša 3, Drnasin 1, Milat, Brkan, Šolić 11, Grbeša, Trivković 9, Jakeljić 1, Plazibat. Trener: Boris Popović.
Sedmerci:  „Mornar-Crikvenica“: 5 (4); „Trogir“: 4 (3).
Isključenja:  „Mornar-Crikvenica“: 2';  „Trogir“: 6'.

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ bili su vrlo blizu osvajanja zlata vrijednih bodova protiv „Trogira“ u sinoć odigranoj utakmici 10. kola 1. HRL – jug. Međutim, sve što su teško stekli tijekom utakmice prosuli su u zadnjoj minuti susreta.
Na semaforu je bila 57'59“ i rezultat 29:29 kad je na Luki Čupiću gostujući igrač Babić napravio prekršaj za sedmerac. Pritom je isključen na dvije minute, što je značilo da će igrači „Trogira“ do kraja utakmice biti s igračem manje. Sinoć odlični Oliver Lušić realizirao je sedmerac i „Mornar-Crikvenica“ je došao u vodstvo od 30:29. U  58’56'' odlični gostujući pivot Trivković izjednačio je na 30:30, u situaciji kad su gosti odigrali bez vratara. Naši igrači imali su u zadnjoj minuti loptu i igrača više, ali su tu prednost prokockali, preuranjeni udarac Čirjaka obranio je vratar „Trogira“ Baković. Gosti su došli u posjed lopte, a 15 sekundi prije kraja imali su time-out. Kad se očekivalo da će utakmica završiti neriješeno, u zadnjim sekundama uspio je zabiti Mate Jakeljić i Trogirani su došli do pobjede 30:31.
Već sam početak utakmice nagovijestio je da će se voditi žestoka borba između prvoplasiranog „Trogira“ i posljednjeg „Mornara-Crikvenica“. U prvom poluvremenu momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, ali ne s većom prednošću od 2 gola. Odlično poluvrijeme odigrao je mladi Matija Car koji je u tom razdoblju postigao 6 golova. S druge strane Trogirane je predvodio Nikola Šolić sa 7 postignutih golova. Gosti su na odmor otišli s 2 gola prednosti (14:16).  U 28. minuti pred crikveničkom publikom debitirao je mladi golman Filip Popović i to vrlo uspješno. Zahvaljujući njegovim obranama na početku drugog poluvremena naši rukometaši su došli u vodstvo od 18:16, a gosti su prvi gol u drugom poluvremenu postigli tek nakon 7 minuta igre. Gosti su potom uspjeli anulirati nalete naših rukometaša koji su u nekoliko navrata pomalo nerezonski završavali napade (2 šuta u blok). Igralo se „gol za gol“ a u tom je razdoblju ekipu „Mornara-Crikvenica“ nosio izuzetno raspoloženi Oliver Lušić. Od 43. do 49. minute Lušić je zabio čak 5 golova.
U 54. minuti golom Tomislava Huljine domaći su došli do vodstva od 27:25, a u 55. minuti su nakon gola Matejčića iz kontre prednost od 2 gola držali i dalje (28:26). No, kvalitetna momčad iz Trogira nije posustajala i tu je prednost opet smanjila na 28:27. U sljedećem napadu Huljina je bio na ziceru s pozicije pivota, međutim njegov je udarac odlični Baković obranio. Huljina je tada izgubio živce smatrajući da je na njemu načinjen prekršaj koji nije suđen, da bi gosti su u sljedećem napadu izjednačili na 28:28. Potom je Čirjak izvana opet donio prednost našim rukometašima (29:28), no tu su prednost naši rukometaši u infarktnoj završnici prosuli.
Šteta, jer odigrali su dobru utakmicu protiv jakog protivnika, možda i najbolje momčadi koja je ove jeseni gostovala u Crikvenici. Ovim porazom naši rukometaši ostaju usidreni na zadnjem mjestu, a u zadnjem kolu prvog dijela sljedeće subote gostuju u Buzetu.