10. kolo: SOLIN - MORNAR-CRIKVENICA 25:26 (10:10)

Solin, 2.12.2018. GSD Bilankuša. Gledatelja:120. Suci: Tomislav Baić i Mladen Šulekić (iz Novske).

SOLIN: Bosnić, Ćićerić 2, Jure Smoljo 7 (4), Marko Smoljo 4, Boban, Pojatina 1, Jukić, Barbić 3, Vrgoč 2, Penović, Radnić 2, Tokić 1, Škomrlj, Luka Smoljo 1, Jerković, Kaštelančić 2. Trener: Jakša Bužančić.
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 3, Oroši, Zarev 7 (3), Stanić 3, Melon 3, Čupić 4, Huljina 3, brozičević,  Car 1, Fran Daskijević, Stupar 2 (2). Trener: Valter Matošević.

Sedmerci: „Solin“ 4(4); „Mornar-Crikvenica“: 6 (5)
Isključenja: „Solin“: 8', „Mornar-Crikvenica“: 10'.

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ došli su do vrijednih bodova na gostovanju u Solinu protiv istoimene momčadi.
Bez ozlijeđenog Tea Daskijevića (križni liigament) i spriječenog Medvedeca, trener Matošević je u sastavu imao još dva rovita igrača. Tony Zarev i Antonio Stanić odigrali su cijelu utakmicu premda bi im, s obzirom na njihovo zdravstveno stanje (kuk i lakat), primjerenije bilo da su mirovali. No, njihova želja za igrom i u takvom stanju još je jedan pokazatelj zajedništva momčadi, što je vrlo važan čimbenik dobre igre i rezultata.
Rukometaši „Solina“ bolje su ušli u utakmicu i poveli su 4:0, nakon nekoliko promašenih zicera naših rukometaša. Od polovice poluvremena „Mornar-Crikvenica“ igra koncentriranije, Zena brani nekoliko udaraca s krilnih pozicija i do konca poluvremena rezultat je izjednačen 10:10.
Početak drugog poluvremena pripada Crikveničanima koji prave seriju od 4 gola i dolaze do vodstva 10:14. Slijedi rutinsko održavanje prednosti do kraja utakmice, koja nije imala neizvjesnu završnicu. Bez obzira na to što je konačni rezultat samo gol prednosti za naše rukometaše, većih uzbuđenja nije bilo. „Mornar-Crikvenica“ je imao prednost 22:25 u 55. minuti kad su uslijedila dva isključenja, najprije Matejčića, a onda i Čupića. Domaći rukometaši su zaigrali presing i uspjeli su smanjiti rezultat, međutim pobjedu Crikveničana nisu ugrozili.
U subotu, u zadnjoj utakmici prvog dijela prvenstva, naši rukometaši u Crikvenici igraju protiv „Trogira“.