6 - Dino Islamović (5) postigao je 13 golova

1. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – KOZALA 26:28 (15:15)

Crikvenica, 28.9.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Josip Kuhar (Samobor) i Damir Prelčec (Zagreb).
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 8 (1), Oroši, Lušić 6 (2), Teo Daskijević, Tomislav Čupić 3, Huljina 2, Vučetić 4, Bilobrk, Čirjak 2, Mijić, Fran Daskijević, Domijan 1, Dragičević, Prpić, Turčinov. Trener: Saša Ilić.
KOZALA: Ćaćan, Anton Dunato 3, Braut 1, Islamović 13 (7), Ljevar 5, Štucin, Dujam Dunato, Tomaš 1, Borović, Milin, Balas, Scflagenhauf 1, Pešić, Loparac. Trener: Darko Dunato.

Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 3 (3); „Kozala“: 7 (7).
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 6'; „Kozala“: 10,'.
Crveni kartoni: Bilobrk („Crikvenica“), Anton Dunato („Crikvenica“).

Vrlo uzbudljivu i do kraja neizvjesnu utakmicu, pred solidno ispunjenom tribinom, odigrali su sinoć rukometaši „Mornara-Crikvenica“ i „Kozale“ u 1. kolu 1. hrvatske rukometne lige – jug.
Pobjeda je na kraju zasluženo pripala Riječanima koji su najvećim dijelom utakmice bili u vodstvu, međutim da su bodovi (ili bod) ostali u Crikvenici također ne bi bilo nezasluženo.
Novi trener domaćih rukometaša Saša Ilić,  u ovom susretu nije mogao računati na ozlijeđene Matiju Cara i Luku Čupića, pa su u početnoj sedmorci bili Zena, Vučetić, Čirjak, Čupić, Huljina, Matejčić i Lušić.
Poveli su gosti golom Islamovića iz sedmerca, uz ekspresno isključenje Čupića na dvije minute, da bi izjednačio Oliver Lušić, postigavši tako prvi gol u novom prvenstvu za domaće rukometaše.
U utakmicu su koncentriranije ušli gosti, nakon nekoliko grešaka domaćih u napadu, „Kozala“ se u 9. minuti prvi put odvaja na 3 razlike (2:5), a u 14. minuti je 3:7 i tada trener Ilić poziva svoj prvi time-out.
U 17. minuti gosti zahvaljujući boljoj igri u napadu vode 4:9, no tada kreće serija domaćih, zahvaljujući raspoloženom Liridonu Zeni na golu. Zena je povezao 5 uzastopnih obrana nakon kojih su kretali brzi protunapadi iz kojih je efikasan bio domaći kapetan Vlado Matejčić te Huljina i Lušić.
U 22. minuti rezultat je izjednačen 10:10, no gosti opet dolaze na 2 razlike (10:12), da bi do kraja prvog poluvremena „Mornar-Crikvenica“ uspio izjednačiti na 15:15.
Prvo poluvrijeme je sa 12 obrana obilježio odlični domaći golman Zena, te vrlo čvrsta igra i jedne i druge momčadi, što je rezultiralo s dosta tehničkih pogrešaka.

Izlazak Huljine poremetio planove domaćih

U nastavku su golom iz sedmerca, kao i na početku utakmice odmah poveli gosti, a u 33. minuti došlo je do situacije koja je bitno odredila daljnji tijek utakmice.
Naime, Tomislav Huljina je želeći u bloku spriječiti udarac na gol dobio snažan udarac loptom u glavu, nakon čega je morao izaći iz igre i više se nije vraćao na parket. Zamijenio ga je i to vrlo dobro na poziciji pivota Ivan Domijan, međutim izlazak Huljine je bio novi hendikep za ionako smanjenu rotaciju trenera Ilića.
Unatoč tome domaći u 34. minuti dolaze do prvog vodstva, nakon još jedne obrane Zene, iz kontre poentira Vučetić za 17:16. U sljedećem napadu slijedi nova kontra Matejčića koji je izborio sedmerac, a siguran realizator za 18:16 je Lušić. U 36. minuti za 19:17 pogađa Čupić, slijedi nova obrana Zene, ali domaći ne uspijevaju podići prednost na 3 razlike.
Riječani dolaze do daha i vrlo brzo dolaze do izjednačenja (20:20) u 42. minuti. Minutu kasnije direktni crveni karton dobiva Mate Bilobrk nakon što je više nespretno nego namjerno sa leđa sapleo rukometaša „Kozale“ u kontri. Slijedi razdoblje u kojem „Kozala“ nakon nekoliko grešaka domaćih opet dolazi u prednost od tri gola (20:23), a trener Ilić u 47. minuti umjesto Zene na gol šalje Frana Daskijevića.
Crikveničani se uspijevaju konsolidirati i  u 50. minuti golom raspoloženog Matejčića dolaze na 24:25. Igra se gol za gol, zahvaljujući ponajviše sjajnom Dinu Islamoviću „Kozala“ ne ispušta prednost, ali i domaći daju sve od sebe ne bi li došli do preokreta.
U 53. minuti direktan crveni karton dobiva i Anton Dunato nakon oštrog prekršaja na Lušiću i tada se otvorila šansa domaćima, jer je na semaforu bilo 24:25. Ali, domaći prigodu ne koriste, nova dva gola zabija Dino Islamović, a s nekoliko odličnih obrana prednost „Kozale“ drži golman Luka Ćaćić.
Zadnju priliku za izjednačenje „Mornar-Crikvenica“ je prokockao u 58. minuti kod rezultata 26:27. Imali su domaći napad i igrača više jer je na dvije minute bio isključen Dujam Dunato, međutim nisu ga iskoristili.
Svojim jedinim golom Renato Braut je u sljedećem napadu povećao na 26:28, a kad je 40 sekundi prije kraja Ćaćić obranio pokušaj Čirjaka s krila, izostala je i neizvjesna završnica.
Riječani su do kraja sačuvali prednost i odnijeli bodove iz Crikvenice.

Trener domaćih Saša Ilić je odmah nakon utakmice izjavio:
- Koštao nas je loš ulazak u utakmicu i to što smo stalno morali stizati vodstvo gostiju. Propustili smo priliku odvojiti se na tri razlike početkom drugog poluvremena, što su gosti iskoristili da bi došli do pobjede. U drugom poluvremenu smo spletom okolnosti ostali bez još dvojice igrača i bez mogućnosti za više zamjena.
U svakom slučaju čestitam igračima na velikoj borbenosti i htijenju, idemo se pripremiti za novu utakmicu, prvenstvo je tek počelo.