13. kolo: BUZET – CRIKVENICA 25:23 (9:10)

Buzet, 25.2.2017. Sportska dvorana. Gledalaca: 120. Suci: Mikelić i Parađina (Solin)

BUZET: S. Pobrić, Šverko, Zonta, Prodan, Jakac 1, Lušić 5, Prodan 1, R. Šćulac 3, Poniš, N. Pobrić 4, Jović, Kisiček 8, Bašić 3, S. Šćulac.

CRIKVENICA: Dražen Sertić, Daskijević 8, Marušinac, Damir Sertić 1, Stupar, Melon 4, Huljina 2, Derossi, Karaula 3, Stanić 5, Svetić, Mudražija, Dokoza.

Sedmerci: „Buzet“ 5(4), „Crikvenica“ 3 (2).
Isključenja: „Buzet“ 10', „Crikvenica“ 8'.

Rukometaši „Crikvenice“ nisu uspjeli doći do važnih bodova u utakmici 13. kola 1. HRL- zapad u Buzetu. Opet su bili blizu, opet su veći dio utakmice igrali dobro, međutim posustali su u drugom dijelu drugog poluvremena, što su domaći iskoristili da dođu do pobjede.

Prvo poluvrijeme su naši rukometaši riješili u svoju korist zahvaljujući čvrstoj igri u obrani (9:10), a tako su nastavili i početkom drugog poluvremena, pa su u 36. minuti imali prednost od 3 gola (10:13). Tada je uslijedio pad u igri „Crikvenice“ s nekoliko grešaka u napadu, što Buzećani koriste i dolaze do vodstva od 3 gola (18:15, 19:16, 20:17, 21:18, 22:19 …) što „Crikvenica“ do kraja utakmice nije uspjela dostići.

Odmah po završetku utakmice dobili smo komentar utakmice od trenera Senka Smoljana:
- Izgubili smo na samom kraju utakmice, premda smo vodili skoro cijelu utakmicu. Par sudačkih čudnih odluka pred kraj utakmice i par naših promašenih zicera doveli su nas do poraza. Gotovo 50 minuta utakmice bili smo u prednosti, ali nekoliko nepromišljenih udaraca Svetića i dvije izgubljene lopte, te dva promašena zicera Dokoze doveli su nas do poraza. Na utakmici nismo imali niti jedno lijevo krilo, pošto u Buzet nisu išli Mazzaroli i Kapelari i dosta su falili u ekipi.