Rapsodija u plavom: "Crikvenica" - "Cres" 6:0

Fotografije: Deni Rubčić i nogometaši „Crikvenice“ koji su imali puno razloga za slavlje

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA NS RIJEKA

8. kolo: CRIKVENICA - CRES 6:0 (3:0)

Crikvenica, 15.10.2016. Gradski stadion. Gledatelja: 80. Sudac: Davor Majnarić (Rijeka). Pomoćni suci: Šušnjar (Rupa) i Valenčić (Škalnica).
Strijelci: 1:0 Rubčić (28'), 2:0 B. Imamović (39'), 3:0 Buršić (45'), 4:0 Buršić (58'), 5:0 Butorac (90'), 6:0 Rubčić (90+1')
Žuti kartoni: Srok, Frančišković, B. Imamović, Xheladini („Crikvenica“), Nikolić („Cres“)

CRIKVENICA: Srok, Merle (od 60' Mazzarolli), Smojver, B. Imamović (od 87' Prpić), Rubčić, Buršić (od 59' Xheladini), Frančišković (od 81' Firkelj), Simanović, Kuna (od 76' Mijolović), Butorac.

CRES: Zmajla, Brnić (od 46' Francetić), Štemberger (od 63' A. Zubović), Inić, Nikolić, Cianci, T. Zubović (od 46' Kovačić), Žarić (od 67' Martuslović), Mance, Omerović, Kučinić (od 46' Petrović).

Malobrojni gledatelji mogli su danas uživati u pravoj ljepotici od utakmice, na čemu mogu zahvaliti nogometašima "Crikvenice" koji su odigrali briljantnu utakmicu. Bila je to utakmica koja je ponudila svu raskoš nogometne igre, doista baš ničega nije nedostajalo u dvoboju „Crikvenice“ i „Cresa“. Prilike za gol su se nizale s jedne i druge strane, Cresani su se u Crikvenicu došli nadigravati, zasluge za ljepoticu od utakmice pripadaju i njima. Na samom početku kapetan domaćih Ivan Butorac dvaput je mogao zatresti mrežu, a „Crikvenica“ je do vodstva došla u 28. minuti golom Denija Rubčića, na asistenciju Bernarda Imamovića. Tri minute kasnije gosti su mogli izjednačiti, Žarić izbija sam pred golmana Sroka koji ga obara i sudac dosuđuje penal za „Cres“. Izvođač je Tonči Zubović, međutim Sandro Srok sjajno brani njegov udarac s bijele točke. Njegova obrana dala je dodatni poticaj suigračima pa u 39. minuti Imamović zabija za 2:0, ovaj put je Rubčić asistent. U zadnjoj minuti prvog dijela Dani Smojver je s centra sjajno proigrao Butorca, ovaj pronalazi Josipa Buršića koji je neumoljiv – 3:0 za „Crikvenicu“. Krasna akcija, pravi nogometni mat u tri poteza! Početkom drugog poluvremena gosti nastoje u prvih deset minuta zaprijetiti „Crikvenici“, no golman Srok je na visini zadatka. S druge strane sjajni golman „Cresana“ Zmajla skida dva zicera Frančiškoviću (u 52. i 55. minuti), međutim u 57. minuti je nemoćan – Imamović sjajno pronalazi Buršića na petercu kojem nije bilo teško zabiti svoj drugi gol na utakmici. Igra se lijepo, „od noge“ ni jedan gol nije postignut slučajno, sve su bile izrađene akcije. Krunoslav Zmajla opet u dva navrata sjajno reagira na udarce Frančiškovića (73') i Rubčića (77'), no bio je opet nemoćan u 90. minuti kad je Antonio Mazzarolli sjajno probio desnu stranu i idealno poslužio Butorca koji peti puta trese mrežu „Cresa“. Konačni „šećer na kraju“ uslijedio je u zadnjoj minuti utakmice kad je Deni Rubčić krasnim udarcem izvan šesnaesterca zakucao loptu u mrežu gostiju. Oduševljen današnjom predstavom nogometaša „Crikvenice“ bio je i poznati crikvenički nogometaš starije generacije Ivica Matejčić Haller koji je izjavio:
- Bila je ovo nogometna ljepotica radi kojih bi ljudi trebali dolaziti na utakmice. Igra „Crikvenice“ sada ima „glavu i rep“ što je neosporno zasluga trenera Josipa Vukelića. Postavio je igru s tri zadnja u obrani, visokim bokovima, jačom sredinom i odličnim napadačima što daje rezultate. Vidjelo se to još od utakmice protiv „Orijenta“, a iz utakmice u utakmicu izgleda sve bolje.
Sve u svemu bila je ovo utakmica „Crikvenice“ koja će se dugo pamtiti, stoga velike čestitke svim igračima, danas su svi odigrali vrhunski.