Prvi prvenstveni poraz rukometašica "Murvice"

Labin, 14.4.2018. Sportski centar Franko Mileta. Gledatelja: 200. Suci: Abramović i Štefančić (Rijeka).

RUDAR: Kamenar, Zenković 1, Peršić 3, Šumberac, Kogej, Raspudić 5, Zahtila 7 (2), Valentina Belušić 3, Vrkić, Doris Belušić 2, Legac, Jelčić, Korša, Lepinjica 3, Rodić 2.
MURVICA: Romina Antić, Skorić 6 (4), Grozdek, Begić, Filipović 8, Marijeta Lekaj 5, Ljubanović 1, Mandekić, Dilja Lekaj, Tus 2, Debelić 3, Talan, Karla Antić, Nika Car, Matijašić, Krešić.

Sedmerci: „Rudar“: 5 (3); „Murvica“: 5 (4).
Isključenja: „Rudar“ 10'; „Murvica“ 10'.

S osiguranim naslovom prvakinja lige rukometašice „Murvice“ došle su u Labin na utakmicu protiv drugoplasirane ekipe „Rudara“, tako da njihov subotnji ogled nije imao toliki značaj i naboj da je stanje na ljestvici drukčije.
Sigurno je to utjecalo na ulazak u utakmicu naših rukometašica, koji nije bio na razini na koju su nas tijekom prvenstva navikle. Iskoristile su to rukometašice „Rudara“ za potpunu dominaciju tijekom prvog poluvremena, na kraju kojeg su došle do velike prednosti od +8 golova (15:7). Obrana „Murvice“ je bila vrlo porozna, dok je s druge strane odlična vratarka domaćih Tajan Legac u prvih 30 minuta nanizala čak 11 obrana.
Na poluvremenu je uslijedio „motivacijski govor“ trenera „Murvice“ Mladena Prskala nakon kojeg su drugi dio utakmice naše rukometašice odigrale na način na koji smo ih navikli gledati.
Od početka drugog poluvremena počeo je lov na zaostatak od -8 golova, obrana sa Sarom Mandekić na golu je postala puno čvršća i agresivnija, a u napadu su Petra Filipović, Ivona Skorić i Marijeta Lekaj značajno podigle učinkovitost. Iz minute u minutu razlika se smanjivala, da bi minutu prije kraja „Murvica“ uspjela izjednačiti na 25:25. Trideset sekundi prije kraja domaće postižu gol za vodstvo od 26:25, a rukometašice „Murvice“ ne uspijevaju realizirati zadnji napad i bilježe prvi prvenstveni poraz.
Unatoč porazu treba čestitati našim rukometašicama na odličnom drugom poluvremenu i povratku u utakmicu nakon velikog rezultatskog zaostatka, čime su pokazale kako imaju igrački karakter dostojan prvakinja.

U sljedećem kolu koje se igra u nedjelju 22.4. rukometašice „Murvice“ u Gradskoj sportskoj dvorani dočekuju ekipu „Rovinja“, a kako je to posljednja prvenstvena utakmica naših rukometašica u Crikvenici, predviđena je fešta i proslava naslova prvakinja.