Prva proljetna pobjeda nogometaša "Crikvenice"

1 - Luis Petrović, strijelac drugog gola za "Crikvenicu"
2 - Goran Kuna

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

20. kolo: CRIKVENICA – PAZINKA 3:1 (2:1)

Crikvenica, 31.3.2019. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Krneta (Umag). Pomoćni suci: Mauricio Ušić (Pula) i Erik Radolović (Marčana).

Strijelci: 0:1 Ibrahimović (17′), 1:1 Butorac (29′ - 11m), 2:1 Petrović (33′), 3:1 Nikola Nemetz (72′).
Žuti kartoni: Vukelić, Svetić, Krmpotić („Crikvenica“)

CRIKVENICA: Nikšić, Brkljača, Svetić (od 78' Matešković), Nikola Nemetz, Vukelić, Prpić, Mazzarolli, Kuna (od 88′ Škoro), Petrović (od 72' Krmpotić), Butorac, Štemberger. Trener: Josip Vukelić.
PAZINKA: Denić, Krnjus, Pinčan, Zgrablić, Matika, Ivetac (od 76′ Buždon), I. Lepinjica, Ibrahimović, Maksenčuk (od 61. M. Lepinjica), Ivetić (od 76. Delšano), Maružin (od 61. Pincin). Trener: Mirko Matika.

Nogometaši „Crikvenice“ došli su do prve pobjede u drugom dijelu prvenstva, nakon što su jučer na domaćem terenu bili uspješniji od nogometaša „Pazinke“.
Trener Vukelić opet nije mogao računati na veći broj ozlijeđenih igrača, tako da je sastav i taktiku pripremio u skladu s okolnostima. Od početka je u vezi (i to dobro) zaigrao Goran Kuna, u špici napada je bio Luis Petrović, na krilu Andrea Štemberger, ostali su više-manje bili na svojim pozicijama.
Susret nije obilovao brojnim prigodama za gol, igralo se uglavnom između dva šesnesterca, a gostujući nogometaši su iz prve prave prigode došli u vodstvo. U 17. minuti lijepo su izigrali domaću obranu nakon čega je Ibrahimović izbio sam ispred golmana Nikšića i sigurno poentirao za 0:1.
Desetak minuta kasnije domaći su izjednačili iz kaznenog udarca. Nakon prekršaja na Mazzarolliju siguran izvođač za 1:1 bio je kapetan Ivan Butorac.
Vrlo brzo nakon toga, u 33. minuti domaći su došli u vodstvo. Nakon auta s desne strane proslijeđenu loptu je s nekih 7-8 metara glavom odlično u mrežu ubacio Luis Petrović.
Drugo poluvrijeme proteklo je u sličnom ritmu, Pazinjani su imali laganu terensku inicijativu, međutim nekih izrazitijih šansi za postizanje gola nije bilo. Dvaput je u dobroj poziciji bio Petrović, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti gostujućem golmanu.
Utakmica je riješena u 72. minuti kad je „Crikvenica“ postigla treći gol. S lijeve strane je Štemberger izveo slobodan udarac, nakon kojeg je odlično glavom reagirao Nikola Nemetz. Lopta je pritom pogodila nekog iz gostujuće obrane i odsjela u mreži golmana Denića.
U samoj završnici utakmice Krmpotić i Butorac propustili su postići gol iz blizine, nakon prodora Brkljače s desne strane.
Nogometaši „Crikvenice“ tako su došli do zaslužene pobjede, a nakon dugo vremena iz njihove se svlačionice orila pobjednička pjesma.
U sljedećem kolu naši nogometaši gostuju u Senju protiv „Nehaja“.