Prva pobjeda rukometaša "Mornara-Crikvenica"

4. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – SOLIN 29:25 (10:8)

Crikvenica, 19.10.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Josip Gagula i Mirko Zorko (Zagreb).
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 1, Oroši 1, Lušić, Mataija 1, Dokoza,  Tomislav Čupić 5, Huljina 5, Vučetić 5, Matija Car 6, Luka Čupić, Čirjak 5,  Fran Daskijević, Domijan. Trener: Saša Ilić.
SOLIN: Režić, Tukić 3, Jure Smoljo 10 (2), Boban 1, Jukić, Perak, Vrgoč 5, Bosančić, Luka Smoljo 6, Tokić, Škomrlj, Radnić, Barbić, Porča. Trener: Jakša Bužančić.

Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 0;  „Solin“: 2(2)
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 8'; „Solin“: 6.

Do prvih prvenstvenih bodova došli su sinoć rukometaši „Mornara-Crikvenica“ nakon što su uspjeli pobijediti vrlo dobru i neugodnu momčad „Solina“. Gotovo cijelu utakmicu (osim kod rezultata 6:7 i 7:8) domaći su rukometaši bili u vodstvu, međutim nikako nisu uspijevali prelomiti utakmicu, jer su uporni i borbeni gosti stalno dostizali njihovo vodstvo.
Domaći su krenuli dobro, s dvije obrane Zene i golovima Čupića i Čirjaka te su došli do vodstva od 4:2 u 8. minuti, nakon čega su gosti tražili prvi time-out. Kod igrača „Mornara-Crikvenica“ bila je primjetna nervoza i pritisak da se dođe do bodova, što je dovelo do grešaka i loše realizacije napada. Nervozi je pridonio i čudan kriterij sudačkog para, posebno kod isključenja najiskusnijih crikveničkih igrača Čupića i Huljine.
Gosti ipak nisu iskoristili te domaće slabosti, dapače u samom finišu prvog poluvremena Crikveničani preko Huljine i Cara s igračem manje dolaze do prednosti od 10:8.
Domaći rukometaši s dva početna gola u drugom poluvremenu dižu prednost na 12:8 i tu prednost drže sve do 43. minute kad uporni gosti dolaze do izjednačenja (17:17). Golovima Orošija i Vučetića domaći ipak zaustavljaju nalet gostiju, no u zadnjih deset minuta ulaze sa samo golom prednosti (21:20).
Tada na scenu stupa golman domaćih Liridonu Zena koji sa 5 obrana u 5 minuta omogućuje svojim suigračima da opet dignu razliku na +4 gola i da u 55. minuti imaju vodstvo od 25:21.
Tu su prednost uspjeli sačuvati do kraja utakmice, iako su ustrajni gosti uspjeli smanjiti na 26:24 u 58. minuti. Međutim, njihov presing u finišu nije urodio plodom i „Mornar-Crikvenica“ je došao do prvih prvenstvenih bodova.
U sljedećem kolu naši rukometaši gostuju u Karlovcu, protiv trenutno posljednjeplasirane momčadi na ljestvici.