Probuđeni košarkaši došli do četvrte uzastopne pobjede

2 - Goran Šućurović i Zoran Dragojević, nekad sjajni košarkaši, a danas treneri "Rudara" i "Crikvenice"

13. kolo: CRIKVENICA - RUDAR 73:68 (14:20, 22:15, 19:15,18:17)

Crikvenica, 17.2.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 80. Suci: Sušanj, Baki i Pavelić.

CRIKVENICA: Vukadin, Car, Benić, Mandžuka 4, Maričić, Matija Šamanić 23, Domijan 13, Kozlevčar 16, Protega 9, Bojan Šamanić 8.
RUDAR: Lonzar 5, Nadarević 6, Molnar 11, Breulj 20, Mohorović, Jurić 9, Ivandić 12, Vilić, Đerman 5.

Nakon niza poraza u prvom dijelu prvenstva košarkaši „Crikvenice“ zaredali su pobjedama, tako da bi, računajući samo drugi dio prvenstva, bili na samom vrhu ljestvice.
U subotu su ugostili momčad labinskog „Rudara“ koja ima potpuno suprotan učinak u nastavku prvenstva od naših košarkaša. Labinjani su bili prvi na ljestvici nakon polusezone, da bi u posljednja tri kola zabilježili tri poraza i tako prepustili „Kastvu“ lidersku poziciju na ljestvici.
Crikveničani su dobro otvorili utakmicu, Matija Šamanić je s vanjskih pozicija postigao prvih 7 koševa za domaće i vodstvo od 7:2, međutim gosti su uzvratili serijom 14:2 i preokrenuli rezultat na 9:16, da bi vodstvo zadržali do kraja četvrtine (14:20). Domaći su previše forsirali vanjski šut, bez spuštanja lopte u reket, a kako je pritom bilo dosta promašaja, gosti su bili u prednosti.
U drugoj četvrtini počeo je ispod koša poentirati Kozlevčar i domaći su u 14. minuti opet došli u vodstvo (32:29), no gosti su uzvraćali pogođenim tricama. Igralo se tada vrlo izjednačeno, uz dosta grešaka s obje strane i na poluvrijeme se otišlo s malom prednošću „Crikvenice“ (36:35).
U nastavku slična priča, ni jedna momčad se nije uspijevala rezultatski odvojiti, u 25. minuti je bilo 48:48, a na terenu su dominirali iskusnici Matija Šamanić i Breulj kod gostiju. Ipak do kraja treće četvrtine košarkaši „Crikvenice“ dolaze do prednosti od +5 koševa zahvaljujući prije svega dobroj obrani koju su odigrali.
U zadnjoj četvrtini naši košarkaši nisu uspijevali prelomiti utakmicu i podići prednost na više od 6 koševa, a s druge strane ni gosti nisu uspijevali uhvatiti rezultatski priključak. „Crikvenica“ je stalno imala prednost od 6-7 koševa (60:54, 67:61, 70:63), da bi gosti tricom Breulja 32 sekunde prije kraja došli na -4 (70:66). Međutim za neki preokret više nije bilo vremena i naši košarkaši su došli do nove zaslužene pobjede.
Uz standardno dobrog Matiju Šamanića koji je vukao i zabijao cijelu utakmicu, odličnu rolu imao je mladi Sandro Domijan. Premda nije imao preveliku minutažu, postigao je 13 koševa, uz nekoliko skokova i asistencija, a najvažnije je da je taj učinak imao u ključnim trenucima utakmice. Dobro su odigrali i Kozlevčar (premda je trebao biti više korišten u napadu), Bojan Šamanić (s dvije vrlo važne pogođene trice) i Protega.