4 - "Mornar-Crikvenica" prije početka utakmice

14. kolo: MORNAR-CRIKVENICA - ARENA-JADROGRAD 30:27 (17:11)

Crikvenica, 17.3.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja:160. Suci: Šunjić i Tomić (Rijeka).

MORNAR-CRIKVENICA: Palaić, Oroši 3, Matejčić 3, Mijić 1, Žepina, Čupić 2, Derossi, Huljina 6, Stanić 7, Karaula 1, Jelovac, Kristijan Car, Medvedec 4, Matija Car 1, Dokoza 1, Stupar 1(1).
ARENA-JADROGRAD: Pintarić, Milutinović, Obradović, Petrović 4 (1), Rožman 4 (1), Ikanović 7 (1), Kelecija, Omerović 1, Rade Simetić 5, Bonić 2, Saša Simetić, Ramić 4.

Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 3(1); „Arena-Jadrograd“: 5 (4).
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 8' „Arena-Jadrograd“: 6'.

Nakon dvije utakmice bez pobjede, rukometaši „Mornara-Crikvenica“ vratili su se na pobjedničke staze, pa su tako sinoć u našoj dvorani pobijedili momčad „Arena-Jadrograd“ iz Pule.
Premda konačni rezultat utakmice možda sugerira drukčije, naši rukometaši nisu imali većih problema da dođu do novih bodova. Od 5. minute imali su 3 gola prednosti (5:2), zahvaljujući svom najjačem oružju – čvrstoj obrani. Gosti su u napadu tako bili prisiljeni na dosta promašaja gola i pogrešaka iz kojih su sijevale domaće kontre i polukontre, koje su za posljedicu imale niz lakih golova.
Prednost je rasla iz minute u minutu da bi u 22. minuti „Mornar-Crikvenica“ već imao vodstvo od 15:7. Efikasni su u tom razdoblju bili Antonio Stanić i Robert Medvedec koje gostujuća obrana nije mogla zaustaviti. U završnici prvog poluvremena zaprijetili su Puljani serijom 3:0, dobro su iskoristili igrača više (isključenje Matejčića), a imali su i sedmerac, međutim udarac Ikanovića je Dominik Palaić obranio.
U drugom poluvremenu domaći rukometaši rutinirano su održavali prednost, koja je u 54. minuti iznosila +8 golova (29:21). Trener Matošević je u igru uveo igrače koji nisu dio najjače sedmorke, pa su u posljednjih 5 minuta utakmice zahvaljujući tome i dekoncentraciji domaćih Puljani uspjeli smanjiti konačnu razliku na za njih sasvim pristojnih -3 gola (30:27).
Ovom pobjedom naši rukometaši zadržali su prednost pred pratiteljima na ligaškoj ljestvici, ekipama „Senja“ i „Rovinja“. U sljedećem kolu rukometaši „Mornara-Crikvenica“ opet igraju na domaćem terenu, ugostit će momčad „Zameta 2“.