23. kolo:  MURVICA – KOKA  18:23 (10:11)

Crikvenica, 14.4.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Kuhar (Samobor) i Prelčec (Zagreb).

MURVICA: Romina Antić, Ljubanović, Butković 2, Skorić 8 (8), Kalčić 2, Grozdek, Filipović, Marijeta Lekaj, Paurević 2, Mandekić, Debelić 4, Matea Pešut, Talan, Nika Car, Matijašić, Anđela Tomić. Trener: Mladen Prskalo.
KOKA: Nemec, Jalušić 1, Balajić, Kuzminski, Katarina Mrazović 8 (1), Rogina, Ćurić 4, Jurčić 1, Bešenić, Blazek 4, Furjan 2, Beličev, Matilda Mrazović, Domjan 3. Trener: Vladimir Canjuga.

Sedmerci: „Murvica“: 8 (8); „Koka“: 3 (1).
Isključenja: „Murvica“: 10'; „Koka“: 10'.
Crveni kartoni: Jurčić („Koka“), Skorić („Murvica“).

Rukometašice „Murvice“ propustile su prvu priliku da već sad osiguraju opstanak u prvoligaškom društvu, poražene su od ekipe „Koke“ iz Varaždina.
Nakon početnog ispitivanja snaga i rezultata 2:1 za „Murvicu“ u 5. minuti, Varaždinke čine seriju od 4 uzastopna gola i u 10. minuti imaju vodstvo od 2:5. Od tada pa do kraja prvog poluvremena gošće su čitavo vrijeme bile u vodstvu, a naše rukometašice su to vodstvo uporno pokušavale dostići.
Teško su rukometašice „Murvice“ dolazile do izgledne pozicije za postizanje gola, dobro posložena obrana Varaždinki bila je velik problem za domaće rukometašice.
„Murvica“ je dobro počela drugo poluvrijeme nakon dvije obrane Sare Mandekić  i uspješne kontre Ane Paurević domaće su izjednačile (11:11), međutim nastavila se njihova bezidejnost u napadu, pa su rukometašice „Koke“ opet preuzele kontrolu igre i rezultata. Ni obrane raspoložene Sare Mandekić koja je u tom razdoblju obranila dva sedmerca nisu dale dodatni impuls koji bi doveo do preokreta naših rukometašica.
Gošće su stalno održavale prednost od jednog do tri gola, a utakmica je definitivno odlučena u 55. minuti kad je Ivona Skorić zaradila treće isključenje, a rukometašice „Koke“ pritom realizirale sedmerac za  vodstvo od 17:21.
U zadnjih 5 minuta to su vodstvo sačuvale i došle do konačne pobjede od 18:23.
Rukometašicama „Murvice“ ne može se uputiti niti jedna zamjerka za htijenje i trud koje su uložile, ali do pobjede nisu mogle, Varaždinke su bile bolje. Najbolja u redovima „Murvice“ bila je Sara Mandekić na golu, a treba istaknuti i da trener „Murvice“ Mladen Prskalo nije bio zadovoljan suđenjem sudačkog dvojca, koji su ga između ostalog i „nagradili“ žutim kartonom.
U sljedećem kolu za 14 dana „Murvica“ gostuje u Pločama protiv „Dalmatinke“, a onda u Crikvenicu dolazi ekipa „Umaga“. U zadnjem kolu naše rukometašice su trebale igrati protiv „Zameta“, ali nakon odustajanja Riječanki od natjecanja dva boda iz te utakmice su sigurna.