5,6,7 - Velika borba vodila se između rukometašica "Murvice" i "Dalmatinke" (br. 10 Marijeta Lekaj)

11. kolo: MURVICA – DALMATINKA  29:30  (14:15)

Crikvenica, 12.1.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Čačić i Josić (Zagreb).
MURVICA: Romina Antić, Ljubanović, Butković, Skorić 1, Jerčinović 8, Kalčić 2, Filipović 3, Marijeta Lekaj 7 (5), Paurević 4, Mandekić, Dilja Lekaj 2, Debelić 2, Lončarić, Matea Pešut, Nika Car, Matijašić.
DALMATINKA: Rotim, Jarak 4, Vladimir 8 (4), Sušak, Zelić 8, Barbir 2, Marinović, Magdalena Žderić 4 (1), Radoš, Oršulić, Krilić, Iva Žderić, Nikolac, Klarić 4, Jelčić.
Sedmerci:Murvica“: 6 (5); „Dalmatinka“: 5 (5)
Isključenja: „Murvica“: 4';  „Dalmatinka“: 16'.

Točno minutu prije kraja utakmice Ivona Skorić je smanjila vodstvo „Dalmatinke“ na 29:30, a gošće su nakon toga imale posjed lopte. Njihov trener Ivan Jerković je 42 sekunde prije kraja pozvao time-out nakon kojeg su gošće nastavile s napadom, da bi 30 sekundi prije kraja Sara Mandekić obranila udarac izvana Anđele Zelić.
Rukometašice „Murvice“ su dobile priliku da u posljednjih 30 sekundi postignu gol i dođu do izjednačenja. Međutim, u 30 sekundi nisu uspjele doći u izglednu situaciju za udarac te su dobile tek deveterac s istekom 60. minute utakmice. Antonela Kalčić nije uspjela postići gol iz deveterca (golovi s te pozicije su ipak raritet), njezin je udarac završio u bloku i gošće su došle do minimalne pobjede 29:30.

Upravo posljednja minuta utakmice između rukometašica „Murvice“ i „Dalmatinke“ predstavlja sukus svega što smo sinoć vidjeli u ogledu 11. kola HRL između naših rukometašica i gošći iz Ploča.
Od 10. minute kad je „Murvica“ izjednačila na 10:10 svih preostalih 50 minuta vodila se velika borba u kojoj niti jedna ekipa nije uspjela napraviti veću prednost od dva gola razlike. Počeo je trener Mladen Prskalo utakmicu sa sedmorkom koja je dobro funkcionirala u drugom poluvremenu utakmice protiv „Zrinskog“, što znači da je u postavi od prve minute bila šesnaestogodišnja Dilja Lekaj.
No, kao i u prošloj utakmici naše su rukometašice loše ušle u utakmicu, gošće su u 4. minuti vodile s tri gola razlike i Prskalo je već tada pozvao svoj prvi time-out. Ubrzo je „Murvica“ konsolidirala redove, pa je u 10. minuti jučer odlična Josipa Paula Jerčinović iz kontre dovela „Murvicu“ do izjednačenja (10:10). Od tada pa do poluvremena vodila se velika borba u kojoj su gošće stalno držale gol prednosti, naše su rukometašice u više navrata uspijevale izjednačiti, ali ne i doći u vodstvo. Kuriozitet je da je gostujuća rukometašica Iva  Žderić već u 18. minuti zaradila treće isključenje nakon kojeg je utakmicu nastavila  pratiti s tribina.
U istom ritmu nastavljeno je drugo poluvrijeme, „Murvicu“ su predvodile krilne igračice Josipa Paula Jerčinović i Ana Paurević, dok je za domaću obranu bila nezaustavljiva Anđela Žderić. Igralo se „gol za gol“ da bi u 49. minuti golom Ane Paurević „Murvica“ došla do prvog vodstva na utakmici (24:23) koje je u 51. minuti naraslo na 26:24.
Tada slijedi serija gošći od četiri uzastopna gola, uz nekoliko sudačkih odluka koje su dovele do burnih prosvjeda u gledalištu. U 58 minuti rezultat je bio 28:29 nakon čega je uslijedila ranije opisana dramatična završnica utakmice.
Rukometašice „Murvice“ odigrale su jednu od najboljih utakmica u prvoligaškom društvu i zaslužile su osvojiti barem jedan bod. Treba im odati priznanje na velikoj borbenosti i uloženom trudu koji jučer nažalost nije nagrađen. Najbolju utakmicu od svog dolaska u „Murvicu“ odigrala je Josipa Paula Jerčinović, odlična je bila i Ana Paurević, a svim igračicama još jednom velike čestitke za jučer prikazano na parketu Gradske sportske dvorane.
U sljedećem kolu rukometašice „Murvice“ gostuju u Umagu.