9. kolo: CRIKVENICA – KASTAV  70:73 (26:13, 13:25, 23:20, 8:15)

Crikvenica, 15.12.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 80. Suci:Žagar, Golić i Knežević.

CRIKVENICA: Latin, Bojan Šamanić 10, Car 5, Đipalo, Tomas, Maričić 4, Matija Šamanić 16, Modrić, Sviben, Benić 10, Protega 16, Cvitković 9.
KASTAV: Miletić, Gušić 7, Marinčić 2, Benković 10, Bešić 25, Mandičić, Ćosić 2, Gustovarac, Ratko 20, Kusturin 7, Dobrić, Mohorić.

Košarkaši „Crikvenice“ poraženi su u zadnjoj ovogodišnjoj prvenstvenoj utakmici na svom parketu od momčadi „Kastva“, vodeće na ligaškoj ljestvici.
Naši košarkaši su u utakmicu ušli odlično, nakon prve četvrtine imali su značajnu prednost od +13 koševa, međutim, sve su prosuli u drugoj četvrtini. Osjetio se izostanak ozlijeđenog Mandžuke, pa su uslijedile brojne pogreške u organizaciji napada, što su gosti iskoristili i do poluvremena došli u egal.
Treća četvrtina je bila opet solidna, „Crikvenica“ je u jednom trenutku vodila 58:47, ali su u završnici Kastavci zahvaljujući agresivnoj obrani preuzeli inicijativu i preokrenuli rezultat.
„Kastav“ je minutu i 12 sekundi prije kraja imao 6 koševa prednosti, naši košarkaši su uspjeli smanjiti na -3 i imali su zadnji napad 6 sekundi prije kraja. Međutim napad su završili potpuno nerezonskim šutom i „Kastav“ je došao do pobjede.
Utakmicu je kratko komentirao trener „Crikvenice“ Zoran Dragojević:
- Kad se sve zbroji odigrali smo dobru utakmicu, premda kad se izgubi ne možemo biti zadovoljni. Dobro smo otvorili susret, no napravili smo previše pogrešaka, što su gosti iskoristili. Ispada da smo sami sebe pobijedili, ali što je tu je. Zadovoljan sam što je ekipa pokazala bar borbenost i karakter, a bili smo i oslabljeni neigranjem Mandžuke. U sastavu su bili i mladi Latin, Đipalo i Tomas na koje računam u nastavku prvenstva.

Sljedeću utakmicu košarkaši „Crikvenice“ će odigrati u Rovinju 19. siječnja.

1. KASTAV 9 8 742:601  17
2. KRK  713:670  15
3. CRIKVENICA  661:613  14
4. JADRANKA  577:538  14
5. STOJA  625:579  13
6. PAZIN  650:667  13
7. FSV 8 655:640  12
8. ROVINJ  545:550  12