1 - Domagoj Prpić strijelac vodećeg gola za "Crikvenicu"
2 - Jeton Imeraj izborio je jedanaesterac za domaće
3 - Kapetani Tomić i Butorac sa sucima

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – ZAPAD

10. kolo: CRIKVENICA – VINODOL  2:2 (2:1)

Crikvenica, 3.11.2019. Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Luka Slišković (Zagreb). Pomoćni suci: Igor Bahun (Rijeka) i Mateo Jakopec (Zagreb).
Strijelci: 1:0 Prpić (13'), 2:0 Butorac (23' - 11m), 2:1 Toni Petrinović (26'), 2:2 Petrović (47'').
Žuti kartoni: Tonković, Begić, Hasičić, Petrović i Lenac („Vinodol“).
CRIKVENICA: Baričević, Mazzarolli, Preni, Lukarić (od 46' Štemberger), Matešković, Prpić, Šarković (od 55' Casorella), Alilović, Buršić, Butorac, Imeraj od (75' Njegovan). Trener: Josip Vukelić.
VINODOL: Godinić, Ban, Andrej Petrinović, Lenac, Tomić (od 68' Lopac), Petrović, Toni Petrinović (od 73' Tarle), Tonković, Hasičić, Begić, Buljat (od 85' Smolčić). Trener: Eduard Butković.

Kao i uvijek, susjedski derbi između „Crikvenice“ i „Vinodola“ na Gradski je stadion privukao popriličan broj gledatelja. Većina njih natiskala se na natkrivenom dijelu tribine, dok je prostor iza ograde zauzela brojna navijačka skupina „Bura“ pristigla iz Novog Vinodolskog. Dosadna kiša koja je padala čitavo vrijeme kvarila je ugođaj, a po skliskom terenu nije bilo moguće razvijati tehnički dotjeraniju igru.
Prvi su zaprijetili gosti, u 3. minuti je opasan udarac Buljata završio u bloku Prenija. Igralo se vrlo dinamično, sa snažnim ulascima u duele gdje se protivnici nisu štedjeli.
U 12. minuti „Crikvenica“ je povela. Mazzarolli je prošao po desnom boku, vratio loptu do Šarkovića, a ovaj je ubacio odličnu loptu u gostujući šesnaesterac. Na pravom mjestu našao se Domagoj Prpić i glavom sproveo loptu u mrežu.
Vodeći gol dao je krila domaćim nogometašima, pa je u 17. minuti Imeraj zamalo bio neprecizan glavom nakon ubačaja iz kornera. Opasni Imeraj je 5 minuta kasnije iznudio kazneni udarac za „Crikvenicu“. Driblingom se na lijevom boku oslobodio dvojice obrambenih igrača gostiju, da bi ga, kad je ušao u šesnaesterac zaustavili prekršajem. Sudac je dosudio jedanaesterac, a siguran realizator za 2:0 bio je kapetan domaćih Ivan Butorac.
Euforiju domaćih navijača nakon brzog vodstva samo tri minute kasnije smiruje Toni Petrinović.
Odmjerenim udarcem posprema jedan odbijanac u šesnestercu domaćih iza leđa Baričevića i „Vinodol“ smanjuje na 2:1.
Do kraja poluvremena gostujućem golmanu zaprijetili su Butorac i Šarković, ali rezultat se do poluvremena nije promijenio.
Na startu drugog poluvremena igrači „Vinodola“ su krenuli puno odlučnije i njihov je pritisak urodio plodom.
Nakon ubačaja Tomića u šesnaesterac loptu je glavom zahvatio Petrović i plasirao je u mrežu kraj uspavane domaće obrane. Dojam je kako je i golman Baričević mogao bolje reagirati.
„Vinodol“ je tako brzo anulirao vodstvo domaćih, a njihovo preskakanje igre dugim loptama zadavalo je dosta problema domaćoj obrani. S druge strane Crikveničani su nastojali više kombinirati po zemlji, što im po skliskom terenu i nije dalo konkretnih rezultata.
Ipak, do kraja utakmice uspjeli su stvoriti dvije stopostotne prilike koje zahvaljujući sjajnim intervencijama gostujućeg golmana Marina Godinića nisu uspjeli kapitalizirati. Najprije je Butorac u 75. minuti pucao glavom, a Godinić je bravurozno iz kuta izbio loptu, da bi onda u 77. minuti Godinić nogom izbio udarac Njegovana koji se sam sjurio prema golu.
Pet minuta prije kraja utakmice došlo je do žestokog sudara Mateškovića i Buljata na sredini igrališta koji je dosta ružno izgledao. Buljat je na nosilima iznesen s terena, a Mateškovića su iznijeli njegovi suigrači. Srećom, posljedice nisu teže, do ozljeda igrača ipak nije došlo, ali se u igru više nisu vratili.
Pošto je trener Vukelić obavio sve tri izmjene dotad, „Crikvenica“ je do kraja utakmice igrala s igračem manje. Kapetan Butorac je preuzeo mjesto stopera, a do kraja se rezultat nije promijenio.
Po zavrršetku utakmice akteri i s jedne i druge strane su bili nezadovoljni smatrajući kako su mogli proći bolje.