1,2 - Sudac Vladimir Merle s igračima prije početka utakmice
4 - Matija Svetić i Stefano Stipanov
5 - Ivan Butorac i Stefano Stipanov

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

13. kolo: CRIKVENICA – RUDAR  1:1 (1:1)

Crikvenica, 17.11.2018. Gradski stadion. Gledatelja: 50. Sudac: Vladimir Merle (Viškovo). Pomoćni suci: Frlan (Podhum) i Barbić (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Macan (14′), 1:1 Mijolović (26′).
Žuti kartoni: Brkljača, Stipanov („Crikvenica“) Paić („Rudar“).

CRIKVENICA: Stipanov, Brkljača, Jakov Nemetz, Edi Petrović, Vukelić, Svetić (od 55' Štemberger), Merle, Pašuld, Knežević (od 46' Kuši, od 80' Kuna), Butorac, Mijolović. Trener: Nikica Skaramuca
RUDAR: Blažina, Dragovina, Paić, Načinović (od 51' Bembić), Stojković, Macan, Juričić, Dadić, Hasanbegović, Paravić (od 66' Kozić), Gračić. Trener: Dragan Načinović.

Nogometaši „Crikvenice“ i „Rudara“ iz Labina podijelili su bodove u 13. kolu 4. NL, što je na koncu i najpravedniji ishod današnje utakmice. Gosti iz Labina predstavili su se kao vrlo dobra momčad, tako da njihov trenutno lošiji plasman na ljestvici sigurno nije pravi odraz vrijednosti ove momčadi.
Naši nogometaši ušli su u susret bez nekolicine standardnih igrača iz prijašnjih utakmica, nedostajali su Dani Smojver, Domagoj Prpić, Luis Petrović i već duže vrijeme ozlijeđeni Nikola Nemetz, koji zapravo najviše nedostaje ovoj momčadi. U takvoj situaciji Crikveničani su zaigrali u formaciji u kojoj su dva stopera bili Davor Vukelić i Edi Petrović, a svoju je priliku od prve minute u napadu dobio šesnaestogodišnji Filip Knežević.
Utakmica se igrala po prohladnom i vjetrovitom vremenu, uz mali broj gledatelja na tribinama. Prvi je gostima zaprijetio Butorac u 10. minuti udarcem izvana preko gola, a na isti je način nekoliko minuta kasnije domaćima zaprijetio Juričić.
Domaća obrana djelovala je dosta nesigurno, a iz te se nesigurnosti dogodila pogreška koju je odlično iskoristio Macan. Ukrao je jednu loptu na rubu šesnaesterca, zaobišao golmana Stipanova i sigurno poentirao za 0:1. U još dva navrata gosti su iz polukontre ozbiljno zaprijetili, ali nisu bili prisebni, posebno u 23. minuti kad su i postigli gol, ali iz zaleđa u koji su nepotrebno ušli.
„Crikvenica“ je izjednačila u 26. minuti, nakon ubačaja s desne strane na pravom mjestu našao se Donat Mijolović i glavom sproveo loptu u mrežu gostiju. Veliku šansu propustili su domaći u 43. minuti, nakon odličnog ubačaja Jakova Nemetza, za dlaku su kratki bili Knežević i Edi Petrović koji nisu uspjeli zahvatiti loptu.
U drugom poluvremenu nogometaši „Crikvenice“ imali su terensku inicijativu, ali bila je to jalova nadmoć, bez šansi za postizanje gola, dok su gosti u dva navrata opasno zaprijetili, ali nisu bili dovoljno precizni. U 74. minuti gosti su imali najbolju prigodu kad je Juričić pogodio stativu, a nakon odbijanca golman Stipanov je odlično obranio udarac Macana.
U zadnjih deset minuta domaći su pritisli, najprije je Kuši u 78. minuti dobro pucao ali preko gola, da bi nekoliko minuta kasnije Butorac uputio loptu glavom zamalo kraj gola. Potom je u tri navrata udarce upućivao Pašuld, ali neprecizno, da bi zadnji udarac na gol gostiju uputio golman Stipanov. Naime, u zadnjoj minuti susreta Crikveničani su imali slobodnjak s desne strane, a domaći vratar je došao u gostujući šesnaesterac ne bi li postigao gol. I zamalo je u tome uspio, najviše je skočio, zahvatio loptu glavom, ali njegov je udarac završio preko gola.

Sve u svemu, bila je to vrlo sadržajna utakmica u kojoj je podjela bodova na kraju najpravednija.
U sljedećem kolu nogometaši „Crikvenice“ igraju protiv „Grobničana“ na Mavrincima.