Pobjedom protiv „Splita“ rukometaši došli do prvih bodova

1 - Ljiridonu Zena, golman "Mornara-Crikvenica"

4. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – SPLIT 35:29 (18:14)

Crikvenica, 20.10.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 180. Suci: Suci: Čambala (Križ) i Šimić (Sesvete).
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Oroši 3, Matejčić, Teo Daskijević 5, Čupić 4, Melon 4, Huljina 3, Medvedec 3, Car,  Zarev 10 (2), Fran Daskijević, Dokoza, Stanić 3, Stupar. Trener: Valter Matošević.
SPLIT: Meštrović, Tolić 2, Perkušić 3, Perak, Medić 9, Grubišić, Antičević, Žeravica 4, Škarica 1, Volarević 3 (1), Poparić 4, Bradarić-Šljujo 3. Trener: Nikola Foretić.
Sedmerci:  „Mornar-Crikvenica“: 3 (2);  „Split“: 1 (1).
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“ 8';  „Split“: 10'.

Nakon tri poraza na startu prvenstva rukometaši „Mornara-Crikvenica“ u utakmicu 4. kola protiv „Splita“ ušli su čvrsto riješeni da dođu do prvih bodova. U tome su i uspjeli premda su gosti ozbiljno zaprijetili sredinom drugog poluvremena, ali su se naši rukometaši uspjeli othrvati njihovim naletima i bodovi su ostali u Crikvenici.
Nakon početnog ispitivanja snaga i dva gola Ticijana Orošija domaći su prvu značajniju prednost ostvarili serijom od 4 gola kad je Huljina u 10. minuti doveo domaće u vodstvo od 6:2. Tu su prednost gosti uspjeli prepoloviti, ali je onda u finišu prvog dijela crikvenička momčad otišla na +5 razlike (16:11) i značajnom prednošću (18:14) otišla na odmor.
Domaći su prednost od 5 golova održavali prvih desetak minuta drugog dijela (23:18), no Splićani se nisu predavali i uspjeli su se primaknuti na samo gol zaostatka (25:24). Međutim, zahvaljujući raspoloženom Zeni na golu, te opet vrlo efikasnom Zarevu i Staniću domaći nisu dozvolili preokret, vratili su prednost (31:26) i utakmicu uveli u mirnu završnicu.
Ova je utakmica pokazala kako u ligi nema lakih protivnika i da će se za svaki bod trebati itekako pomučiti. A pokazala je i to da momčad „Mornara-Crikvenica“ ima kvalitetu kojom može ravnopravno igrati protiv svakog protivnika, što obećava nova rukometna uzbuđenja u nastavku prvenstva.