Pobjeda za kraj vrlo dobre polusezone nogometaša

1 - Ivan Butorac

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – ZAPAD

14. kolo: CRIKVENICA – PAZINKA 3:1 (1:0)

Crikvenica, 30.11.2019. Gradski stadion. Gledatelja: 80. Sudac: Matej Bezelj (Pula). Pomoćni suci: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i David Ružić (Kaštelir).
Strijelci: 1:0 Butorac (30´), 1:1 M. Lepinjica (66´ - 11m), 2:1 Imeraj (78´), 3:1 Butorac (86´-11m).
Žuti kartoni: Casorella, Butorac, Mazzarolli, Brkljača („Crikvenica“); Pinčan („Pazinka“).

CRIKVENICA: Baričević, Brkljača (od 84' Njegovan), Preni, Lukarić, Matešković, Štemberger, Šarković (od 46' Imeraj), Alilović, Casorella, Škoro (od 46' Mazzarolli), Butorac. Trener: Josip Vukelić.
PAZINKA: Denić, Batel, Pinčan, Zgrablić (od 82' Milanović), Matika, Ivetić, Rabar, Igor Lepinjica, Pavat, Marko Lepinjica, Maružin (od 38' Pavat (od 77' Krnjus). Trener: Mirko Matika.

U zadnjoj utakmici prvog dijela prvenstva naš nogometni stogodišnjak se na najljepši mogući način oprostio od svojih navijača pobjedom protiv „Pazinke“ rezultatom 3:1.
Pazinjani su doputovali u Crikvenicu bez Nikole Ivetca i Amela Ibrahimovića, ali i „Crikvenica“ je bila bez Domagoja Prpića, Sanjina Krmpotića i Josipa Buršića. Gosti se nisu došli braniti, već nadigravati sa domaćinom, pa smo gledali vrlo zanimljivu utakmicu.
Tako su u 9. minuti gosti opasno zaprijetili preko Rabara čiji je udarac otišao pored gola. U 13. minuti mladi Škoro pogađa vratnicu, od koje mu se lopta vraća, na ponovljeni udarac golman gostiju Denić refleksno reagira i spašava siguran pogodak. Gosti potom prijete preko Marka i Igora Lepinjice, u 20. minuti udarcem potonjeg tik pored gola Igora Baričevića.
U zraku se osjeća pogodak, a to uspijeva nogometašima „Crikvenice“ u 30. minuti preko Ivana Butorca. Štemberger je precizno izveo slobodni udarac na nogu crikveničkog kapetana koji iz blizine puca, ali danas raspoloženi golman Denić reagira bravurozno i u prvom pokušaju sprečava pogodak. No, ne i u drugom, jer se lopta vraća na glavu Butorca koji je posprema u mrežu.
Gosti do kraja prvog poluvremena u otvorenom gardu prijete naprije u 36. minuti. Marko Lepinjca iz slobodnog udarca gađa desni kut gola, tešku loptu golman Baričević zaustavlja, a u 40. minuti Igor Lepinjica sam sebi stvara šansu za udarac koji završava pored gola.
Pravo je čudo kako naši nogometaši nisu povećali vodstvo u 45. minuti. Danas opet dobri Giovanni Casorella odigrao je modrićevski u prazan prostor loptu za Alilovića, koji je sam krenuo prema golu, međutim opet golman Denić spašava siguran pogodak.
U drugo poluvrijeme domaćin ulazi sa dvije promjene igrača. Umjesto ozlijeđenog Šarkovića ulazi Jeton Imeraj, a Filipa Škoru zamijenio je Antonio Mazzarolli. Gosti su visoko postavili obranu, tako da je domaćin imao prostora za kontre iz kojih su se redale prilike za gol. U 55. minuti na ubačaj Butorca Imeraj puca glavom dosta mlako, ali lukavo, da bi se u 57. minuti u idealnoj poziciji spetljao. U 59. minuti Imeraj je pogodio prazan prostor u koji je uletio Alilović i glavom sa par metara promašio gol.
Kad nisu zabili domaći, zabili su gosti. Njihov naizgled neopasan napad završio je iznuđenim kornerom koji su brzo izveli. Lopta je odigrana na vrh šesnaesterca gdje je došlo do kontakta crikveničkog obrambenog igrača sa gostujućim napadačem. Sudac je bio jako blizu i bez razmišljanja je pokazao na kazneni udarac. Ponajbolji gostujući igrač Marko Lepinjica loptu je poslao pod gredu za 1:1.
Ovaj pogodak daje novi polet gostima i utakmica ulazi u zanimljivu završnicu. Gosti nisu zadovoljni bodom, i čini se da idu po pobjedu, no to otvara prostor nogometašima „Crikvenice“ koji u zadnjih dvadesetak minuta podižu razinu svoje igre.
U 78. minuti „Crikvenica“ opet dolazi u vodstvo. Štemberger, koji izvodi sve slobodne udarce, precizno ubacuje pred gol, a u gužvi se najbolje snalazi Jeton Imeraj i pogađa za vodstvo domaćina. Ovaj zgoditak daje krila domaćima koji traži treći pogodak, a po igri on visi u zraku.
U 79. minuti Mazzarolli prolazi po lijevoj strani, ulazi u šesnaesterac gdje nije gostoljubivo dočekan. Dapače , gostujući start izgledao je kao čišćenje, ali sudac nije dosudio ništa. Ipak u 86. minuti morao je dosuditi jedanaesterac za „Crikvenicu“ nakon očiglednog igranja rukom gostujućeg igrača Milanovića. Siguran realizator bio je Ivan Butorac, koji je stavio „točku na i“ u pobjedi „Crikvenice“.

Iako malobrojni i promrzli, na kraju utakmice navijači su domaće nogometaše pozdravili starom navijačkom pjesmom „Milko moja“, koja je izazvala pozitivne emocije i sjećanje na neka davna slavna vremena crikveničkog nogometa.
Nakon ove utakmice i odigrane polusezone u klubu opet vlada pozitivna pobjednička atmosfera. Rezultati polusezone su vrlo dobri, „Crikvenica“ je na visokom 5. mjestu u jakoj konkurenciji i ima solidnu bodovnu zalihu za drugi dio prvenstva.
U utorak naši nogometaši u 13:30 sati na Gradskom stadionu igraju kup-utakmicu protiv „Vihora“, nakon čega slijedi zimska stanka.