25. kolo: MURVICA – UMAG  33:29  (18:12)

Crikvenica, 3.5.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 450. Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (Velika Gorica).

MURVICA: Romina Antić, Ljubobratović, Butković 1, Skorić 8 (2), Kalčić 5, Grozdek, Filipović 4, Marijeta Lekaj 6, Paurević 5, Mandekić, Debelić 4, Matea Pešut, Talan, Nika Car, Matijašić, Tomić. Trener: Mladen Prskalo.
UMAG: Zubak, Pratljačić, Sara Imamović, Kernjus, Mataija, Miočinović 8 (1), jajčević 6 (1), Pavković 4, Brkljača, Bunić 1, Blašković, Mikolić 2, Gjini, Azra Imamović, Ljubić 8. Trener: Jakša Boglić.

Sedmerci: „Murvica“: 3 (2); „Umag“: 3 (2).
Isključenja: „Murvica“: 6'; „Umag“: 10'.

Rukometašice „Murvice“ sinoć su u poprilično ispunjenoj Gradskoj sportskoj dvorani pobijedile ekipu „Umaga“ te su tako došle nadomak željenom cilju – opstanku u 1. hrvatskoj ligi rukometašica.
Istina, postoje još neke kombinacije po kojima bi „Murvica“ mogla ispasti iz lige, ali te su kombinacija sada zaista teoretske naravi i bilo bi pravo čudo kad bi se ostvarile.

Nakon početnog ispitivanja snaga, sve do 21. minute igrala se izjednačena utakmica, bez veće rezultatske prednosti za neku od ekipa. Bilo je primjetno da je važnost utakmice djelovala na naše rukometašice, dok su Umažanke mogle igrati rasterećeno, lišene rezultatskog imperativa.
Od 21. minute i rezultata 12:11 kreće serija rukometašica „Murvice“ koje golovima Antonele Kalčić i Petre Filipović dolaze do rezultata 18:12 na kraju prvog poluvremena. Dobrom igrom u obrani i raznovrsnim napadom domaće rukometašice su nastavile i početkom drugog poluvremena te su u 34. minuti stekle prednost od 8 golova (21:13), koju su održavale sve do 41. minute (26:18). Tada je trener Prskalo polako krenuo „zatvarati“ utakmicu dužim napadima, no gošće su u 50. minuti smanjile razliku na samo 3 gola (27:24). Naznaku prokreta spriječila je sa dva gola zaredom sjajna Antonele Kalčić, razlika je podignuta na +5 (29:24), nakon čega je uslijedila mirna završnica utakmice te konačna pobjeda „Murvice“ 33:29.
Čestitke za odrađeni posao i angažman u ovoj utakmici zaslužuju sve igračice, a posebno su se istakle Antonela Kalčić koja unatoč ozljedi ima odličan učinak te Ivona Skorić koja je odigrala svoju najbolju utakmicu sezone.

Potvrdio je to i trener Mladen Prskalo neposredno nakon utakmice:
- Upućujem velike čestitke svim igračicama na ovoj pobjedi kojom smo došli nadomak ostvarenju našeg cilja, a to je opstanak u prvoligaškom društvu. Presudila je naša odlična završnica prvog poluvremena i to što smo uspjeli održati prednost koju smo tada stekli. Izdvojio bih Antonelu Kalčić koja se muči s ozljedom, ali igra odlično i Ivonu Skorić koja je danas odigrala maestralno. Upućujem i veliku zahvalu publici koja nas je došla podržati, bilo bi lijepo kad bi i ubuduće bilo ovako. Sada slijedi nekoliko dana odmora, pošto je prvenstvo za nas završeno, a onda se okrećemo završnici Kupa i pripremi polufinalne utakmice protiv Sesvećanki u Poreču.

Zadovoljan je naravno bio i predsjednik Kluba Damir Ljubanović:
- Čestitam igračicama koje su se maksimalno angažirale da dođu do pobjede, kojom smo vjerujem osigurali opstanak u prvoligaškom društvu. Veseli me ispunjena dvorana i navijanje na našoj utakmici čime je na najbolji način završena naša odlična premijerna prvoligaška sezona.

Ova je utakmica imala i humanitarni karakter. U akciji „Sportaši za Dejana“ prikupljala su se sredstva za pomoć u liječenju crikveničkog kuglača Dejana Dragojevića koji se bori s teškom bolešću. Crikvenički sportaši i sportska javnost iskazali su veliku dozu humanosti te su jučer prikupili 8.750 kuna za Dejanovo liječenje.

Za rukometašice „Murvice“ prvenstvena sezona je završena, preostaje im još odigrati završnicu Kupa Hrvatske gdje su se plasirale među 4 najbolje ekipe u Hrvatskoj. Polufinalnu utakmicu Kupa „Murvica“ igra protiv „Sesvete Agroproteinke“ u Poreču 16. svibnja.

BJELOVAR - TREŠNJEVKA

Iz lige ispadaju dvije posljednjeplasirane ekipe.

Rukometašice "Murvice" nakon pobjede protiv ekipe "Umaga": Mladen Prskalo (trener), Romina Antić, Ena Ljubanović, Kristina Grozdek, Nika Car, Antonija Matijašić, Ivona Skorić, Anđela Tomić (stoje), Marko Troskot (kondicijski trener), Marijeta Lekaj, Ema Talan, Antonija Butković, Antonela Kalčić, Petra Filipović, Matea Pešut, Ana Debelić te Ana Paurević s kćerkicom.