Pobjeda protiv "Orijenta 1919" za 5. mjesto na kraju prvenstva

1 - Edi Petrović, najbolji srijelac "Crikvenice" u sezoni 2017./2018. (12 golova)
2 - Slavko Karakašić predao je klupski poklon nedavno oženjenom Daniju Smojveru
3 - Nikola Nemetz
4 - Trener Teo Ivić s igračima "Orijenta 1919" prije utakmice
5 - Kapetan Ivan Butorac (10 golova u prvenstvu)
6,7 - Bakljada navijača "Orijenta 1919" na kraju utakmice

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

30. kolo: CRIKVENICA – ORIJENT 1919  2:1 (0:1)

Crikvenica, 26.5.2018. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac. Dalibor Šušnjar (Rijeka). Pomoćni suci: Jakovašić (Opatija) i Badjuk (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Iličić (6'), 1:1 Edi Petrović (55'), 2:1 Nikola Nemetz (62')
Žuti kartoni: Smojver, Jakov Nemetz, Prpić i Merle („Crikvenica“)

CRIKVENICA: Stipanov, Merle, Jakov Nemetz (od 64' Mazzarolli), Smojver, Vukelić, Nikola Nemetz, Prpić, Matešković (od 90' Gašparović), Edi Petrović, Butorac, Mijolović ( od 87' Škoro)
ORIJENT 1919: Popović, Čanković, Andrić (od 80' Leskur), Jergović, Šestan (od 46' Mohorovičić), Barišić (od 58' Srzentić), Gatara, Iličić, Sablić (od 69' Baljak), Šarković (od 69'  Redžepi), Hasičić

Pobjedom protiv „Orijenta 1919“ nogometaši „Crikvenice“ su jučer završili natjecateljsku sezonu 2017./2018. i to plasmanom na 5. mjesto ligaške ljestvice. To je jako dobar rezultat posebno s obzirom na poteškoće koje su tijekom prvenstva imali, a odnose se ponajprije na mali broj igrača koji su odigrali napornu  sezonu od 29 ligaških i nekoliko kup-utakmica.
Trener Teo Ivić gotovo ni u jednoj utakmici nije na raspolaganju imao kompletan sastav, ali je ipak uspio ukomponirati momčad koja je na kraju ostvarila 14 prvenstvenih pobjeda, uz, što je još važnije, vrlo kvalitetnu igru u većini utakmica.
U jučerašnjoj utakmici naši nogometaši imali su za protivnike još jednu momčad koja može biti zadovoljna proteklom sezonom – nogometaše „Orijenta 1919“. Sušačani su na kraju uvjerljivo drugi na ljestvici iza neprikosnovenog „Grobničana“, a kako stvari stoje, upravo bi oni mogli sljedeće sezone igrati 3. ligu, pošto Grobničani to ne žele.
Jučerašnji ogled starih rivala koji će sljedeće godine proslaviti veliku 100. godišnjicu postojanja, igran je po vrlo toplom vremenu, što je uvelike utjecalo na igru koju su prikazali na travnjaku.
Gosti su poveli već u 6. minuti, praktički ni iz čega, nakon poklona domaće obrane. Nakon izvedenog auta lukavi Iličić je iskoristio nesporazum domaćih, uzeo loptu i savladao Stipanova za 0:1.
Potom smo gledali prilično žustru igru, ali bez prigoda, pa i konkretnih udaraca na gol, sve do same završnice prvog poluvremena. Tada je u 43. minuti Mijolović došao do lopte u vrlo izglednoj situaciji, međutim njegov udarac je završio vrlo blizu stative, u korneru. U sljedećem napadu gosti su izveli odličnu akciju po desnoj strani, koju je snažnim udarcem s petnaestak metara završio Šarković, međutim lopta je uzdrmala prečku i rezultat je ostao nepromijenjen.
U sličnom tempu odigrano je i prvih deset minuta drugog poluvremena, a onda je „Crikvenica“ izjednačila.
Matešković je s centa odlično proigrao Merlea, a ovaj je idealno ubacio u gostujući šesnaesterac. Njegovu loptu je iz trka odmah zahvatio Edi Petrović i pospremio je u donji lijevi kut gostujućeg gola za 1:1.
U 62. minuti „Crikvenica“ je postigla i drugi gol, ovaj put u izvedbi braće Nemetz.
S desne strane loptu je iz kornera odlično ubacio Jakov Nemetz, a u gostujućem petercu najviše je skočio Nikola Nemetz i glavom zakucao loptu u gostujuću mrežu za 2:1.
Potom je u 80. minuti opet u stopostotnoj šansi bio Donat Mijolović. Već je bio zaobišao golmana Popovića i kad je plasirao loptu u nebranjen gol gostujući golman je fantastično reagirao i izbacio loptu u korner.
Do kraja utakmice nekih uzbuđenja nije bilo, a susret je završen bakljadom „Orijentovih“ navijača koji su unatoč porazu u zadnjem kolu bili zadovoljni sezonom svojih nogometaša.
Naravno, kao i simpatizeri „Crikvenice“ kojih opet na tribinama nije bilo u velikom broju. Šteta, jer je ova momčad „Crikvenice“ zaslužila puno veću podršku od one koju je tijekom sezone imala.