Pobjeda nogometaša "Vinodola" u susjedskom derbiju

1 - Kapetani "Vinodola" i "Crikvenice" Marijan Tomić i Ivan Butorac sa sucima utakmice
2 - Utakmica je obilovala prekidima
3 - Navijačka skupina "Bura" iz Novog Vinodolskog
4,5,6 - Izjednačujući gol Ivana Butorca
7,8 - "Crikvenica" nije uspjela doći do izjednačenja
9 - Slavlje gostiju nakon zaslužene pobjede

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

15. kolo: CRIKVENICA - VINODOL 1:2 (1:1)

Crikvenica, 1.12.2018. Gradski stadion. Gledatelja: 180. Sudac: Željko Bunčić (Poreč). Pomoćni suci: Bezelj i Oroz (Pula).
Strijelci: 0:1 Antonio Petrović (27'), 1:1 Butorac (30'), 1:2 Buljat (64')
Žuti kartoni: Vukelić, Prpić i Merle („Crikvenica“), Lopac, Lenac, Toni Petrinović, Antonio Petrović i Tomić („Vinodol“).
CRIKVENICA: Stipanov, Luis Petrović (od 63' Knežević), Svetić, Edi Petrović, Vukelić, Prpić, Merle, Pašuld (od 81' Kuna), Jakov Nemetz, Butorac, Mijolović.
VINODOL: Godinić, Smolčić, Lenac, Tomić, Antonio Petrović, Toni Petrinović (od 79' Vidović), Lopac (od 75' Andrej Petrinović), Tonković, Begić (od 93' Košuljandić), Preni (od 51' Uremović), Buljat.

U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva jučer su se u susjedskom derbiju na Gradskom stadionu u Crikvenici susrele momčadi „Crikvenice“ i „Vinodola“.
Njihov je ogled privukao najveći broj gledatelja ove sezone na stadion, s time što su u većini bili navijači „Vinodola“. Posebno glasna bila je njihova navijačka skupina „Bura“ smještena na vanjskoj ogradi stadiona, koja je uz navijačke pjesme na svom repertoaru imala i sve što drugo što navijačke skupine inače koriste (transparent, baklje, role papira, topovske udare).
Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi su zaprijetili gosti, međutim Tomićev udarac je bi neprecizan. Odmah nakon toga zaprijetio je na drugoj strani Pašuld, nešto kasnije i Svetić, ali bez rezultata. U 23. minuti Merle je lukavo gađao gornji kut gostujućeg gola, ali je Godinić lijepom paradom otklonio opasnost.
U 27. minuti „Vinodol“ je došao do vodstva. Na sredini igrališta Tomić je izborio loptu i onda sjajno proigrao Tonija Petrinovića koji je odmah proslijedio do Antonija Petrovića. Petrović iz izgledne pozicije ne griješi i pogađa za 0:1. Bio je to pravi mat u tri poteza.
Tri minute kasnije „Crikvenica“ izjednačuje, nakon što je Ivan Butorac srušen na samom rubu kaznenog prostora gostiju. Kapetan domaćih sam je izveo slobodan udarac i precizno pogodio donji desni kut gostujućeg gola za 1:1.
Igralo se vrlo žustro i dinamično, igrači obje momčadi su ulagali puno htijenja u dvobojima, no izglednijih šansi za postizanje gola nije bilo. Do kraja prvog poluvremena još je jednom zapucao Merle nakon odličnog proigravanja Butorca, ali je njegov udarac završio iznad gola.
U nastavku utakmice nastavilo se u istom ritmu, no osjetilo se da gosti polako preuzimaju inicijativu na terenu. Postavili su čvrsti obrambeni blok, a na sredini terena nisu dozvoljavali domaćim igračima da razviju svoju igru. Čvrsta i borbena igra rezultirala je s više oštrih startova na obje strane, pa je među igračima došlo do dosta nervoznih reakcija, a sve to je sudac Bunčić sankcionirao žutim kartonima. Ali, to je za derbi na neki način bilo i očekivano, igrači ipak nisu prešli granicu koja bi imala teže posljedice.
Novljani su u 64. minuti došli do drugog gola, koji je, ispostavilo se, odlučio pobjednika. U domaćem šesnaestercu do lopte je s desne strane došao Antonio Buljat koji je prisebno i precizno s desetak metara pogodio sam desni kut gola „Crikvenice“. Lopta se pritom odbila od stative i završila u mreži, kraj nemoćnog domaćeg golmana Stipanova.
Do kraja utakmice gledali smo vrlo borbenu utakmicu no i dalje bez izglednijih prilika. Najveću šansu propustio je Buljat, u sličnoj situaciji iz koje je postigao gol, međutim ovaj put je njegov udarac Stipanov obranio.
U samoj završnici pritisli su domaći ne bi li došli do izjednačenja, međutim gol nisu uspjeli postići. U zadnjim trenucima utakmice odlično je glavom pucao mladi Svetić, no njegov je udarac bravurozno obranio Godinić i tako sačuvao vodstvo za pobjedu „Vinodola“.
Imali su domaći puno primjedbi na neke odluka suca Benčića, na nedosuđivanje kaznenog udarca nakon duela golmana Godinića i Butorca te na (ne)dodijeljivanje žutih kartona, ali ocjena je da su gosti u konačnici zasluženo došli do pobjede.
U „Vinodolu“ se sve vrti oko Marijana Tomića koji je i jučer pokazao svoju igračku i lidersku kvalitetu. Posebno je dojmljiv njegov „sportski nerv“ koji je prenio i na suigrače, a to je po našem mišljenju donijelo onu prevagu zbog koje je „Vinodol“ došao do bodova u Crikvenici.
Završen je prvi dio sezone, „Crikvenica“ je vrlo nisko plasirana na ljestvici i izvjesno je da je momčadi potreban „remont“ tijekom zimske prvenstvene stanke.