17. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – BUZET 2  24:22 (12:12)

Crikvenica, 14.4.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Filip Šunjić i Igor Tomić (Rijeka).

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Oroši, Matejčić 4, Mijić, Melon 2, Čupić,  Derossi, Huljina, Stanić 6, Karaula 3, Matija Car, Kristijan Car, Žepina 3, Medvedec 2, Dokoza 2, Stupar 2.
BUZET 2: Pobrić, Šegota, Petohleb 2, Prodan 2, Belac 3, Zonta 6 (3), Poniš 2 (2), Prelac 6, Dobša 1, Pavletić.

Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 1 (0);  „Buzet 2“: 9 (5).
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 6':  „Buzet 2“: 4'.

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ oprostili su se od svojih navijača u Crikvenici na najbolji mogući način – s peharom prvaka lige u rukama.
Po završetku pretposljednje utakmice sezone (a posljednje na domaćem terenu) tajnik Rukometnog saveza PGŽ Željko Milanović je kapetanu „Mornara-Crikvenica“ Vladimiru Matejčiću uručio pehar namijenjen pobjedniku lige, nakon čega je uslijedilo slavlje naših rukometaša i prigodna fešta u dvorani.

S obzirom na to da su naši rukometaši već puno ranije osigurali naslov prvaka 2. Hrvatske rukometne lige – zapad u sezoni 2017./2018. utakmica protiv „Buzeta 2“ nije imala nikakvu rezultatsku važnost.
Stoga je trener naših rukometaša Valter Matošević utakmicu počeo sa sedmorkom u kojoj nisu bili ponajbolji igrači Huljina i Čupić (koji jučer uopće nisu ulazili u igru) te Stanić, a sa Žepinom i mladim Stuparom na vanjskim pozicijama. Izostanak najboljih osjetio se početkom poluvremena najviše u obrani domaćh koja nije imala uobičajenu čvrstoću, što su mladi i poletni gosti iskoristili da prvih trideset minuta budu u rezultatskom egalu.
Pred kraj poluvremena naši su rukometaši došli na +3 gola (12:9), ali su gosti do odmora uspjeli izjednačiti (12:12). Zbog ozljede Stupara u 17. minuti u igru je morao Stanić koji je potom bio nezaustavljiv u napadu, kao i Matejčić također s manjom minutažom i očekivanim doprinosom.

U drugom poluvremenu na gol domaćih se nakon dužeg izbivanja zbog povrede vratio Ljiridonu Zena. Ljubimac domaćih navijača je s nekoliko atraktivnih obrana (i dva sedmerca) pokazao da povreda nije ostavila traga i da je s njim sada sve OK. Početkom drugog poluvremena zahvaljujući agresivnijoj i čvršćoj obrani „Mornar-Crikvenica“ dolazi do prednosti od +4 gola (19:15) u 40. minuti, ali uporni gosti čine seriju 4:0 i u 50. minuti dolaze do izjednačenja (19:19), zahvaljujući činjenici da naši rukometaši punih 11 minuta nisu postigli gol.
No, tada opet Stanić postiže dva uzastopna gola, priključuje mu se i Dokoza te naši rukometaši dolaze do prednosti od +3 gola (22:19), što gosti unatoč presingu u zadnjim minutama više nisu uspjeli dostići i utakmica je završila pobjedom domaćih 24:22.

Ova je utakmica prije svega bila prilika igračima „iz drugog plana“ da se nametnu treneru Matoševiću za predstojeće akcije, a takva će vjerojatno biti i posljednja prvenstvena utakmica koju naši rukometaši igraju u Rijeci protiv „Trsata“.