Novom pobjedom "Murvica" došla na 5 bodova prednosti ispred drugoplasiranog "Rudara"

1 - Jelena Poslek
2 - Ozlijeđena Antonija Butković
3 - Kristina Grozdek (7) i Ana Debelić (15)

2. HRVATSKA LIGA RUKOMETAŠICA – ZAPAD

11. kolo: MURVICA – UDARNIK 26:21 (13:10)

Crikvenica, 11.2.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Sutkinje: Irena Pahor i Gordana Trbović (Rijeka).

MURVICA: Antić, Lekaj, Butković 1, Papić, Skorić 10 (6), Grozdek 5, Ljubanović 2, Mandekić, Tus 3, Debelić 5, Matea Pešut, Poslek, Talan, Nika Car, Matijašić, Krešić.
UDARNIK: Lukinić, Krsnik 9 (2), Perković 1, Drača 3, Nedić 1, Mihaljević, Skrbin, Sremić, Krizmanić, Kos 1, Brakus 4, Katalinić, Lovrić 2, Trešćec.

Sedmerci: „Murvica“ 6 (6); „Udarnik“ 2 (2),
Isključenja: „Murvica“ 2'; „Udarnik“: 2'.

Konačni rezultat utakmice između rukometašica „Murvice“ i „Udarnika“ u prvoj utakmici nastavka prvenstva sugerira da su naše rukometašice lako došle do bodova. Međutim uopće nije bilo tako, gošće iz Velike Gorice predstavile su se kao jako dobra ekipa s nekoliko odličnih igračica i sve do zadnjih deset minuta utakmice držale su korak s domaćim rukometašicama.
„Murvica“ je i ovu utakmicu odigrala bez ozlijeđenih Petre Filipović i Marijete Lekaj, a da nevolja bude veća, u 17. minuti utakmice ozlijedila se i Antonija Butković, još jedna iz udarne sedmorke. Do njezine ozljede „Murvica“ je imala 2 gola prednosti i činilo se da će to biti još jedna tipična domaćinska utakmica kakve smo često imali prilike gledati. No borbene gošće su čvrstom igrom u obrani i s nekoliko obrana zicera vratarke Bernarde Krizmanić stalno držale priključak. Prvo poluvrijeme je odlično odigrala Ivona Skorić koja je postigla 8 golova, a na odmor se otišlo s + 3 za „Murvicu“ (13:10).
Odmah od početka drugog poluvremena gošće su igrale „flastera“ na Ivoni Skorić, čime je ona bila potpuno odsječena od igre u napadu. To je poremetilo igru „Murvice“, pa su gošće u 39. minuti došle do izjednačenja 16:16. U tom kriznom razdoblju igre „Murvice“ istakla se Sara Mandekić koja je povezala dvije odlične obrane čime je spriječila da ekipa „Udarnika“ dođe u vodstvo. Nakon toga odgovornost u napadu preuzima Kristina Grozdek koja uz odličnu Anu Debelić s nekoliko golova vraća prednost „Murvici“. Jako dobro je odigrala i Jelena Poslek, te Ena Ljubanović koja je poentirala s dva hrabra ulaska s krila, jednako kao i Marija Tus na drugoj strani. U 50. minuti „Murvica“ je stekla prednost od 4 gola (24:20), a vrlo dobre gošće predvođene odličnom Tenom Krsnik više nisu imale snage za preokret. Konačna razlika od 5 golova (26:21) je i najveća koju je „Murvica“ imala na utakmici.
Direktne suparnice „Murvice“ u borbi za prvo mjesto, rukometašice labinskog „Rudara“ poražene su u Rijeci od „Zameta 2“, čime su naše rukometašice došle na velikih 5 bodova prednosti na ligaškoj ljestvici.
U sljedećem kolu rukometašice „Murvice“ gostuju u Sisku.