Novom pobjedom kuglači "Crikvenice" u vrhu ljestvice

6. kolo: CRIKVENICA – ŠUBIĆEVAC 6:2 (3337:3326)

Bakar, 10.11.2018. Kuglana Dom „Matija Mažić“. Sudac:Milan Đujić.

Kristijan Jelovac – Ivica Skorić 1:0 (581:571)
Radislav Ružić – Ivan Tomić 0:1 (527:533)
Igor Kalafatić – Ivan Skorić 1:0 (514:513)
Sanjin Jelovac – Josip Skorić 1:0 (575:570)
Bore Juričević – Zdenko Pavlic 0:1 (551:562)
Dragan Stipeč – Josip Blažević 1:0 (589:577)

Pobjedom protiv "Šubićevca" u subotu, kuglači "Crikvenice" zadržali su korak s vodećim momčadima vrlo izjednačene 1. B Hrvatske kuglačke lige - jug.
Bila je to još jedna utakmica s vrlo neizvjesnim ishodom do samoga kraja, utakmica u kojoj su Crikveničani pokazali karakter, a ovaj put im ni sportska sreća nije okrenula leđa.
Utakmicu su za "Crikvenicu" otvorili Kristijan Jelovac i Radislav Ružić. Jelovac je vrlo dobrom igrom uspio osvojiti poen, Ružić nije i nakon prvog bloka rezultat je bio izjednačen 1:1, s 4 čunja plusa za domaće.
U drugom bloku za domaće Sanjin Jelovac i Igor Kalafatić u prva dva seta povećavaju prednost na +70 srušenih čunjeva, međutim tada obojica upadaju u krizu i gotovo da su obojica prokockala već dobivene poene. Ipak, uz malo sreće dobivaju obojica i "Crikvenica" nakon drugog bloka vodi 3:1, ali sa samo 10 čunjeva prednosti.
U odlučujućem trećem bloku za "Crikvenicu" igraju iskusni Bore Juričević i Drago Stipeč. Već nakon odigrana tri seta Stipeč odličnom igrom osvaja i četvrti poen za domaće, tako da je u tom trenutku "Crikvenica" imala najmanje neriješen rezultat. Tada je krenuo "lov" na pobjedu, pošto su naši kuglači trebali srušiti barem jedan čunj više od Šibenčana. Uz puno napetosti to im je i uspjelo, na kraju su imali 11 srušenih čunjeva više i "Crikvenica" je došla do konačne pobjede. U momčadi "Crikvenice" treba istaknuti braću Jelovac i Stipeča čiji su protivnici odigrali na visokoj razini, a oni su ih uspjeli pobijediti.
U sljedećem kolu kuglači "Crikvenice" igraju u gostima protiv "Goranke" iz Ravne Gore.