Nova pobjeda rukometaša "Mornara-Crikvenica"

20. kolo: HRVATSKI DRAGOVOLJAC - MORNAR-CRIKVENICA 26:29 (12:10)

Omiš, 13.4.2019. Dvorana Ribnjak. Gledatelja: 200. Suci: Matija Brodić i Matija Hodžić (Zagreb).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Jakelić, Galiot 7, Perić 3 (2), Klarić 1, Stipe Maleničić, Bilonić, Vukasović 1, Mikulić, Pocrnja 1, Marko Maleničić 5, Varvodić, Bošnjak, Urličić 8. Trener: Frane Pleić.
MORNAR-CRIKVENICA: Zena 1, Matejčić 2, Derossi, Melon 2, Čupić 8, Turčinov, Zarev 11, Brozičević, Mijić 2, Fran Daskijević, Stupar 2 (2), Ivan Domijan 1, Dokoza, Trener: Valter Matošević.

Sedmerci: „Hrvatski dragovoljac“: 3 (2); „Mornar-Crikvenica“: 2 (2).
Isključenja: „Hrvatski dragovoljac“: 6', „Mornar-Crikvenica: 4'.

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ nastavili su niz pozitivnih rezultata i sedmu uzastopnu utakmicu nisu doživjeli poraz. Sinoć su u Omišu bili bolji od rukometaša „Hrvatskog dragovoljca“ i trenutno zauzimaju 2. mjesto na ljestvici.
Iako oslabljeni neigranjem trojice igrača iz prve sedmorke (Tomislava Huljine, Antonija Stanića i Matije Cara te kažnjenog Ticijana Orošija), naši rukometaši su donijeli dva boda iz Dalmacije.
Prvo poluvrijeme pripalo je domaćim rukometašima koji su nakon početnog vodstva od 4:0 većim dijelom bili u vodstvu. Domaći su bili u prednosti sve do polovice drugog poluvremena, a onda je nakon izjednačenja 15:15 utakmica otišla na stranu Crikveničana. Naši rukometaši su podigli agresivnost u obrani i sigurnom igrom došli do nove pobjede.
Crikveničane je opet predvodio efikasni dvojac Tony Zarev (11 golova) i Tomislav Čupić (8 golova) uz dobru podršku suigrača.
Za 14 dana (nakon pauze za Uskrs) nastavlja se prvenstvo, a rukometaši „Mornara-Crikvenica“ ugostit će momčad „Solina“.

1. DUBROVNIK 19 15 1 3 493:435 31
2. MORNAR-CRIKKVENICA 20 13 1 6 557:526 27
3. KARLOVAC 19 13 0 6 584:472 26
4. RIBOLA KAŠTELA 19 13 0 6 512:444 26
5. BUZET 20 12 0 8 543:478 24
6. TROGIR 19 10 0 9 494:462 20
7. METKOVIĆ MEHANIKA 19 9 2 8 451:479 20
8. KOZALA 19 8 2 9 549:549 18