2 - Goran Kuna, NK "Crikvenica"
3 - Ivan Butorac, NK "Crikvenica"

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

14. kolo: GROBNIČAN – CRIKVENICA 4:1 (1:1)

Mavrinci, 24.11.2018. Igralište Mavrinci. Gledatelja: 150. Sudac: Josip Oroz (Pula). Pomoćni suci: Smrtić i Ušić (Pula).
Strijelci: 1:0 Prtenjača (28'), 1:1 Vukelić (35'), 2:1 Pilčić (56' - 11m), 3:1 Fućak (67'), 4:1 Prtenjača (87').
Žuti kartoni: Miculinić i Jukić ("Grobničan"), Luis Petrović i Edi Petrović („Crikvenica“).
GROBNIČAN: Srok, Jukić, Miculinić, Poropat (od 86' Klić), Pilčić, Matković (od 73' Conjar), Valić (od 68' Golić), Fućak (od 75' Smojver), Gundić, Pretnjača, Babić (od 86' Orman). Trener: Dušan Gruevski.
CRIKVENICA: Nikšić, Luis Petrović (od 74' Škoro), Svetić (od 68'' Kuna), Edi Petrović, Vukelić, Prpić, Merle, Pašuld, Jakov Nemetz, Butorac, Mijolović. Trener: Nikica Skaramuca.

Na kišom natopljenom terenu u Mavrincima, koja nije prestala cijelu utakmicu, odigrano je 14. kolo 4.NL između starih znanaca „Grobničana“ i „Crikvenice“.
Neupućen promatrač ne bi u prvih 45 minuta mogao pretpostaviti koja je momčad lider, a koja je u donjem djelu tablice. Nogometaši "Crikvenice" od prve minute postavili su se hrabro, borbeno i stvarali su dosta problema domaćinu. Stoga je domaćin, koji vjerojatno nije očekivao takav razvoj utakmice, pokazivao dosta nervoze i oštrine, a u tome su imali vjetar u leđa od sudačke trojke. Zašto su djelitelji pravde imali dodvoravajući kriterij domaćinu znaju samo oni, jer lideru prvenstva nije potrebna takva pomoć s obzirom na njihovu jačinu igračkog kadra i kvalitetu u odnosu na goste, koji su u Mavrince doputovali s 13 nogometaša i bez rezervnog golmana.
Igrala se 8. minuta utakmice kada Jakov Nemetz probija lijevu stranu i povratnom loptom pronalazi Donata Mijolovića koji skreće loptu glavom u mrežu. Na žalost gostiju pomoćni sudac diže zastavicu za zaleđe, što glavni sudac prihvaća i poništava, po našem viđenju regularan gol „Crikvenice“, s obzirom na to da je Nemetz koji upućuje loptu prvi igrač do domaćeg golmana. Postavlja se pitanje što bi bilo u nastavku utakmice da su gosti poveli, odnosno da su ih suci pustili da povedu.
Utakmica se dalje igrala uglavnom po sredini, a i jedni i drugi igraju dugim loptama preskačući vodom natopljeni dio terena. Tako je jednu dugu loptu domaćina u 28. minuti zaustavila voda, što koristi Pilčić i asistira Prtenjači koji loptu posprema u mrežu iza golmana Nikšića, danas debitanta na golu „Crikvenice“ u ovom prvenstvu.
Sedam minuta kasnije „Crikvenica“ dolazi do izjednačenja. Merle dobrim udarcem iznuđuje korner nakon kojeg Prpić glavom upućuje udarac, lopta se odbija od prečke do Vukelića, a on je nogom posprema iz leđa domaćeg golmana Sroka. Domaćin je do poluvremena ozbiljno zaprijetio u 41. minuti kada je Fućak pucao preko gola.
U drugo poluvrijeme nogometaši „Grobničana“ kreću žestoko ne bi li zabili gol i riješili utakmicu. Priliku imaju već u 46. minuti kada Pilčić pogađa vratnicu, a Prpić potom izbacuje loptu u korner. „Crikvenica“ prijeti u 54. minuti, Butorac pronalazi Merlea koji dobro puca, ali Srok brani.
U 56. minuti domaćin dolazi u vodstvo iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. Bespotrebno povlačenje najboljeg domaćeg igrača Pilčića u kaznenom prostoru „Crikvenice“ biva sankcionirano najstrožom kaznom, a sam Pilčić sigurno realizira penal.
Od tog trenutka „Crikvenica“ se više otvara i ostavlja puno prostora domaćim napadačima što su Prtenjača i Fućak iskoristili za postizanje golova u 67. i 87. minuti.
Posebno vrijedne spomena su situacije u 80. i 85. minuti kada su dva majstora nogometa iz naše regije, Marko Miculinić i Ivan Butorac izvodili slobodne udarce. Prvi je snažnim udarcem s oko 25 metara pogodio spoj vratnice i prečke, a drugi je iz slične udaljenosti kod rezultata 3:1 za domaćina izveo majstoriju podvalivši loptu za Merlea, koji izbija sam pred Sroka i nažalost po goste puca iznad gola.

Sve u svemu dobra, bila je to borbena i gledljiva utakmica unatoč lošem vremenu i teškom terenu, tako da svi sudionici zaslužuju čestitke, uvjeta igranja  sve čestitke za sudionike, osim onih s početka ovog izvještaja, koji se danas na skliskom terenu nisu "snalazili".
Sljedeće subote, u zadnjoj utakmici prvog dijela prvenstva, u Crikvenici se igra susjedski derbi između „Crikvenice“ i „Vinodola“.