Nogometaši "Crikvenice" do tri boda golom iz penala u zadnjoj minuti

5 - Pozdrav kapetana i suca prije početka utakmice
6 - Službeni spiker Ivica Matejčić Haller

4. NOGOMETNA LIGA - NS RIJEKA

25. kolo:  CRIKVENICA – ULJANIK  2:1 (0:1)

Crikvenica, 1.5.2019. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Danijel Žižić-Gušo (Gospić). Pomoćni suci: Bojan Sobol (Hreljin) i Robi Kezele (Rijeka).
Strijelci: 0:1 Jokić (20′), 1:1 Vukelić (53′), 2:1 Butorac (90′ - 11m).
Žuti kartoni: Smojver („Crikvenica“) Brizić i Matić („Uljanik“)
CRIKVENICA: Nikšić, Lukarić, Jakov Nemetz, Nikola Nemetz, Matešković, Svetić (od 46' Petrović), Štemberger, Vukelić, Butorac, Mijolović (od 72' Xheladini).Trener: Josip Vukelić.
ULJANIK: Marković, Brizić, Husarić (od 90' Crljenica), Moravac, Gerovac, Ružić, Jokić, Brajković, Šverko, Agaj, Matić. Trener: Andrej Mavrić.

Nogometaši „Crikvenice“ došli su do druge uzastopne pobjede identičnim rezultatom (2:1) čime su se popeli za još jedno mjesto na ligaškoj ljestvici i polako hvataju priključak momčadima u sredini.
U uzbudljivoj utakmici jučer su pobijedili „Uljanik“ i sada puno mirnije ulaze u završnicu prvenstva. Trener Vukelić je i jučer „krpao“ sastav, zbog kartona nisu igrali Mazzarolli, Brkljača i Krmpotić, pred samu utakmicu se ozlijedio Prpić, uz ostale koji ne igraju već dulje vrijeme. Tako je na poziciji desnog braniča zaigrao Ivan Lukarić, u špici napada je opet igrao Davor Vukelić, a nakon duže stanke u drugom dijelu je u igru ušao Emran Xheladini.

U prvom poluvremenu igralo se vrlo dinamično, uz laganu terensku premoć „Crikvenice“ i vrlo opasne prijetnje gostiju iz kontranapada. Prvi je ozbiljnije gostujućem golu zaprijetio Vukelić u 15. minuti, ali je njegov udarac završio u obrambenom bloku.
Pet minuta kasnije gosti su poveli. Njihov najbolji igrač Sebastijan Jokić povukao je kontru gotovo s centra i izbio sam pred golmana Nikšića te neobranjivo pogodio domaći gol. Nešto ozbiljniji pokušaj izjednačenja, udarac Mijolovića u 35. minuti gostujući golman Marković je odbio u korner.
U samoj završnici gosti su imali dvije „mrtve“ šanse, najprije je u 43. minuti Agaj iskoristio neodlučnost Nikole Nemetza i iz blizine plasirao loptu, međutim tik uz desnu vratnicu. U zadnjoj minuti prvog poluvremena opet je Jokić napravio pravi dar-mar po lijevoj strani domaće obrane nakon čega je ubacio idealnu povratnu loptu na desetak metara, gdje je sam pred praznim golom bio Brajković. Gostujući napadač loše je zahvatio loptu koja se otkotrljala pokraj gola i gosti su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću, a mogli su voditi i s tri gola razlike.
U drugom poluvremenu opet su gosti bili konkretniji, u 48. minuti Brajković je bio u šansi ali nije bio precizan. Potom je s nekih 18 metara snažno zapucao Smojver, ali je njegov udarac završio malo iznad prečke.
Nogometaši „Crikvenice“ izjednačili su u 53. minuti, s desne strane idealnu loptu u šesnaesterac gostiju uputio je Mijolović, na pravom mjestu se našao Vukelić i pospremio je glavom u gol za 1:1.
Nogometaši „Uljanika“ uzvratili su preko Husarića koji je u 62. minuti pucao kraja gola, a onda je odlični Jokić nakon pravog slaloma uposlio Brajkovića, no ovaj opet nije zabio gol.
U samoj završnici domaći su pritisli, pa je tako u 43. minuti udarac Butorca završio u bloku, a onda su uslijedile dramatične minute sudačke nadoknade. Domaći kapetan Ivan Butorac srušen je u gostujućem kaznenom prostoru, međutim sudac Žižić-Gušo se nije oglasio. U nastavku akcije lopta je ubačena pred gostujući peterac gdje je Davor Vukelić odgurnut u skoku i sada je sudac pokazao na bijelu točku.
Uslijedili su žestoki prosvjedi gostiju, ali sudac odluku nije promijenio. Bila je to situacija najteža za suđenje, da sudac nije dosudio penal sigurno bi se žestoko bunili domaći, ovako su gnjevni bili gostujući nogometaši.
Siguran realizator jedanaesterca bio je Butorac, koji je loptu poslao u lijevi kut gostujućeg gola, golman Marković se bacio na suprotnu stranu i bilo je to 2:1 za „Crikvenicu“.
Odmah potom sudac je odsvirao kraj utakmice nakon čega su ga opkolili gostujući nogometaši, a sve je bilo blizu da preraste i u veći incident. Srećom, zahvaljujući intervenciji domaće redarske službe sudac je prošao „lišo“, strasti su se primirile i akteri utakmice su završili u svlačionicama.
Gostujući nogometaši mogu žaliti za propuštenim šansama, međutim sami su krivi što ih nisu realizirali. U sportu je to tako, podsjetimo prije samo 3 kola „Crikvenica“ je izgubila utakmicu u Senju protiv „Nehaja“ također golom iz penala u sudačkoj nadoknadi.
U sljedećem kolu nogometaši „Crikvenice“ gostuju protiv „Naprijeda“ na Hreljinu.