Nesretan poraz rukometaša protiv "Metkovića 1963"

9. kolo: CRIKVENICA – METKOVIĆ 1963  28:29 (16:10)

Crikvenica, 26.11.2016. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Feletar (Bjelovar) i Rendulić (Kutina).

CRIKVENICA: Dražen Sertić, Mutiši, Daskijević 10 (2), Mijić, Damir Sertić 6, Stupar, Derossi 4, Huljina, Karaula, Stanić 4, Kapelari, Banušić 4, Dokoza.

METKOVIĆ 1963: Jarić, Vučić 3, Koncul 4, Cvitanović 5 (2), Kozina 3, Medić, Bartolović 2, Bošković, Volarević, Mataga 1, Petrić, Dominiković 11 (2).

Isključenja: „Crikvenica“: 10'; „Metković 1963“: 2'.
Sedmerci: „Crikvenica“: 3 (2); „Metković 1963“ 4 (4).

Svjesni važnosti osvajanja bodova rukometaši „Crikvenice“ ušli su u utakmicu čvrsto riješeni da dođu do pobjede. Nakon početnog gola gostiju (0:1) Crikveničani preuzimaju inicijativu i s tri uzastopna gola dolaze do vodstva od 3:1. Metkovci obranom 5-1 pokušavaju neutralizirati Derossija što koristi sjajni Teo Daskijević s krila održavajući prednost domaćina, koja je u 13. minuti iznosila velikih +6 (10:4). Gosti prelaze u formaciju 6-0, smanjuju prednost „Crikvenice“ na 10:7, ali discipliniranim napadima naši rukometaši održavaju prednost od +3 gola. U tom razdoblju veće smanjenje rezultata ne dozvoljava odlični Dražen Sertić na golu koji brani izgledne prilike gostiju i do poluvremena sakuplja 10 obrana. U napadu se ističe Daskijević sa 7 golova, pa „Crikvenica“ na odmor s lijepom prednošću od +6 (16:10).
Početkom drugog poluvremena gosti ubrzavaju napade, a njihova dublja i pokretljivija obrana dovodi u probleme napad „Crikvenice“. U 41. minuti „Metković 1963“ dolazi do izjednačenja 19:19 koristeći „crnu rupu“ domaćina koji 7 minuta nisu postigli gol. Od 42. do 48. minute igra se gol za gol, momčadi se izmjenjuju u vodstvu, da bi Metkovci u 49. minuti prešli u vodstvo (prvo nakon početnog vodstva od 1:0). Domaći čvrstom obranom predvođenom Sertićem na golu ne dozvoljavaju gostima veće rezultatsko odvajanje, međutim utakmica ulazi u dramatičnu završnicu. U 56. minuti gostujući vratar Bošković brani udarac Derossija pri rezultatu 25:26 nakon čega gosti odlaze na 25:27, a Karaula biva isključen na dvije minute. Međutim to ne demoralizira Crikveničane, Stanić i Damir Sertić dovode do poravnanja rezultata na 27:27. Potom Dominiković dovodi goste u vodstvo u posljednjoj minuti (27:28), da bi Daskijević iz sedmerca poravnao na 28:28, dvadeset sekundi prije kraja.
Nakon time-outa gosti uspijevaju doći do sedmerca 4 sekunde prije kraja, kojeg realizira najbolji gostujući igrač Nedjeljko Dominković i dovodi Metkovce do konačne pobjede 28:29.
U redovima „Crikvenice“ koji su utakmicu odigrali bez ozlijeđenog Huljine, najbolji su bili Teo Daskijević s 10 golova i Dražen Sertić sa 16 obrana.
Ovim nesretnim porazom rukometaši „Crikvenice“ su došli u situaciju da im predstoji grčevita borba za opstanak u ligi. U sljedećem kolu (zadnjem prije prvenstvene stanke) gostuju u Biogradu protiv istoimene momčadi.