Naši kadeti najbolji na Državnom prvenstvu u boćanju u Šibeniku

1 - Pregršt medalja i pehara s Državnog prvenstva za naše mlade boćare - Filip Klarić, Lovro Šipek i Žarko Jerčinović
2 - Luka Peričić i Lovro Šipek, prvaci Hrvatske u disciplini parovi klasično

Na pojedinačnim županijskim i državnim natjecanjima boćari se natječu u 6 disciplina, a najboljima se dodjeljuje ukupno 24 medalje (brončana medalja se dodjeljuje i za 4. mjesto), a kako se u dvije discipline (parovi klasično i brzinsko štafetno izbijanje) dodjeljuju po dvije medalje za četiri prvoplasirana para, ukupan broj medalja na natjecanju je 32. Na završnici Državnog prvenstva u svakoj disciplini nastupa po 16 igrača koji pravo nastupa stječu plasmanima na prethodno održanim županijskim natjecanjima.
Zašto ovo pišemo? Ne samo radi dodatne edukacije onih koji manje prate boćanje, već zbog impresivnog podatka da je od 32 medalje dodijeljene na Državnom prvenstvu u boćanju za kadete, održanom u Šibeniku od 3. do 8. srpnja, u našem Gradu i Driveniku završilo čak 14 medalja.
Za to su najzaslužniji sjajni mladi boćari Lovro Šipek („Sveti Jakov“ Jadranovo), Filip Klarić i Žarko Jerčinović („Drivenik“) i Luka Peričić („Gornji kraj-Ladvić“).

Lovro Šipek je osvojio naslov prvaka Hrvatske u brzinskom izbijanju i u brzinskom štafetnom izbijanju, srebrne medalje u preciznom izbijanju, bližanju i izbijanju u krug te u paru (s Lukom Peričićem), dok je u disciplini pojedinačno klasično osvojio brončanu medalju.
Lovro je tako osvojio medalje u svih 6 disciplina i proglašen je za najboljeg igrača Državnog prvenstva.
Filip Klarić je osvojio naslov prvaka Hrvatske u preciznom izbijanju i u brzinskom štafetnom izbijanju sa Žarkom Jerčinovićem, čemu je pridodao još srebrnu medalju u brzinskom izbijanju.
Žarko Jerčinović je osvojio naslov prvaka Hrvatske u brzinskom štafetnom izbijanju (s Filipom Klarićem) srebrnu medalju u pojedincu i brončanu medalju u brzinskom izbijanju.
Luka Peričić je osvojio naslov prvaka Hrvatske i zlatnu medalju u parovima i srebrnu medalju u brzinskom štafetnom izbijanju (obje s Lovrom Šipekom).
Uz njih na Državnom prvenstvu u Šibeniku nastupili su i Selčani Gabriel Ivančić (osvojio dvije brončane medalje, u štafeti i paru) te Anton Antić i Ivano Rajačić - Muža koji igraju za „Gornji kraj-Ladvić“.
Ivano Rajačić - Muža je dobio priznanje za najmlađeg igrača na Državnom prvenstvu.