13. kolo:  1234 VIROVITICA – MURVICA   35:32 (16:17)

Virovitica, 25.1.2020. Dvorana OŠ Ivana Brlić Mažuranić. Gledatelja: 500. Suci: Derušek (Zagreb) i Pavlović (Varaždin).

1234 VIROVITICA: Devald, Kožnjak 9 (1), Veršec 1, Zupčić, Dujmović, Hudoletnjak 8 (5), Medved, Blažev, Bardić, Deskar 4, Strusa, Kirin 4, Miklić, Biuk, Mioč Čabadaj 9.
MURVICA: Romina Antić, Ljubanović, Butković 6, Skorić 12 (8), Krešić, Kalčić 7 (1), Grozdek 1, Filipović, Marijeta Lekaj 2, Paurević 3, Mandekić, Dilja Lekaj, Debelić 1, Lončarić, Nika Car, Anđela Tomić. Trener: Ramiz Džekić.

Sedmerci: „1234 Virovitica“: 6 (6); „Murvica“: 9 (9);
Isključenja: „1234 Virovitica“: 6; „Murvica“: 6'.

Utakmicom između ekipe „1234 Virovitica“ i „Murvice“ kompletiran je prvi dio prvenstva u 1. hrvatskoj ligi rukometašica. Naše su rukometašice doživjele poraz premda su čitavu utakmicu vodile ravnopravnu borbu protiv Virovitičanki.
Na kraju prvog dijela „Murvica“ je imala vodstvo (16:17), međutim domaće rukometašice su sredinom drugog poluvremena došle do 3 gola prednosti (24:21) i to su vodstvo uspjele sačuvati do samoga kraja.
U više navrata „Murvica“ je dolazila na jedan gol minusa, u 52. minuti golom Kike Grozdek i do izjednačenja (29:29), ali ne i do preokreta za bodovni uspjeh. U završnici su domaće igrače imale više koncentracije, pa i sreće, tako da se rukometašice „Murvice“ u Crikvenicu vraćaju praznih ruku.
Šteta, jer dale su sve od sebe, prikazale su dobru igru, a treba istaknuti i da su nezaliječene od ozljeda igrale Ana Paurević, Marijeta Lekaj i Ana Debelić. Unatoč porazu trener Džekić nije nezadovoljan, ističe borbenost i htijenje svojih igračica, posebno najefikasnije Ivone Skorić (12 golova), Antonije Butković i Antonele Kalčić. Kod Virovitičanki svojim je igračkim autoritetom dominirala iskusna Maja Kožnjak te efikasna Tena Mioč Cabadaj.
Sljedeću prvenstvenu utakmicu rukometašice „Murvice“ igraju tek 20. veljače kad u Gradsku sportsku dvoranu dolazi ekipa „Sesvete Agroproteinka“.