"Murvica" poražena u Bjelovaru u osmini finala Kupa Hrvatske

Bjelovar, 18.1.2019. Dvorana europskih prvaka. Gledatelja: 100.

BJELOVAR: Nikšić 4, Smiljčić, Tolić 6, Borković 2, Horvat, Mikulić 1, Sofić, Gavrić 2, Čagalj, Pokopac, Gašparović 3, Vojtela, Ivanda, Gillinger, Zrilić, Mamić 13 (2). Trener: Hrvoje Cikoja.
MURVICA: Romina Antić, Butković 3, Skorić 7, Ljubanović 2, Kalčić 6, Grozdek 1, Filipović, Marijeta Lekaj, Mandekić, Dilja Lekaj, Debelić 3, Lončarić, Matea Pešut, Talan, Nika Car 2, Anđela Tomić. Trener: Ramiz Džekić.
Sedmerci: „Bjelovar“: 2 (2); „Murvica“: 5 (4)
Isključenja: „Bjelovar“: 8' „Murvica“: 2'.

Rukometašice „Murvice“ poražene su sinoć u Bjelovaru u osmini finala Kupa Hrvatske u prvoj utakmici ove kalendarske godine. Naše rukometašice su prvih dvadesetak minuta držale priključak s domaćim rukometašicama, međutim krajem prvog poluvremena Bjelovarčanke stvaraju veću prednost (16:11), da bi na poluvremenu rezultat bio 17:13.
Rukometašice „Murvice“ dobro ulaze u nastavak i malo pomalo smanjuju vodstvo domaćih, da bi se golom Ane Debelić u 42. minuti primakle na samo gol zaostatka (20:19). Međutim, više od toga nije išlo, rukometašice „Bjelovara“ serijom 4:0 dolaze na +5 (24:19) čime je utakmica praktički riješena.
Uvidjevši da neće moći doći do preokreta trener Džekić u završnici u igru uvodi i igračice iz druge postave, pa je konačni rezultat veći od onog koji su naše rukometašice imale tijekom većeg dijela utakmice. U redovima „Bjelovara“ najbolja je bila Josipa Mamić s 13 golova, a u redovima „Murvice“ Ivona Skorić koja je postigla 7 golova.
Unatoč porazu trener Džekić bio je zadovoljan izvedbom svojih rukometašica, koje nastavljaju pripreme za drugi dio natjecateljske sezone.