15. kolo: "SPLIT" - "MORNAR-CRIKVENICA“ 28:30 (15:17)

Split, 9.3.2019. SC Gripe. Gledatelja: 250. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić (Zagreb).

SPLIT: Meštrović, Tokić, Arapović 8 (1), Tukić 1, Medić 7 (2), Vojak, Šušnjara, Mladinić 1, Lozina 5, Galić, Žeravica 4, Volarević, Mitar, Poparić 2 (1), Bradarić-Šljujo, Petrić. Trener: Nikola Foretić.
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 3, Stanić, Melon, Čupić 5, Zarev 8 (1), Car 8, Mijić 2, Turčinov, Fran Daskijević, Domijan 1, Stupar 3 (3), Brozičević. Trener: Valter Matošević.

Sedmerci: „Split“: 7 (4); „Mornar-Crikvenica“: 5 (4).
Isključenja: „Split“ 6'; „Mornar-Crikvenica“: 8'.

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ došli su do nova dva boda pobjedom protiv posljednjeplasiranog „Splita“. Uostalom, u Split su i otputovali riješeni da se vrate s bodovima, unatoč tome što u sastavu nije bilo ozlijeđenog Tomislava Huljine.
Utakmica na Gripama imala je svoj tijek kao da se igrala pod Kotorom, naime naši rukometaši su imali kontrolu igre i rezultata od samog početka. Prvih dvadesetak minuta igralo se dosta izjednačeno, da bi „Mornar-Crikvenica“ prvu osjetniju razliku od +3 gola napravio krajem prvog poluvremena, koje su potom riješili u svoju korist.
Drugo poluvrijeme naši rukometaši otvorili su serijom od 3 gola i pobjegli domaćinima na 5 golova razlike (20:25). Nakon toga uslijedila je serija domaćih rukometaša koji se nisu predavali te je rezultat uskoro smanjen na 20:21. Ali onda su opet gosti preuzeli inicijativu i do kraja utakmice rutinski održavali prednost od 2 do 3 gola razlike. Recept je bio dobro poznat – čvrsta igra u obrani, koncentracija i sigurna realizacija u napadu, tako da konačna pobjeda "Mornara-Crikvenica" nije dolazila u pitanje.
Efikasnošću kod Crikveničana istakli su se Tony Zarev i Matija Car, dobro je branio Ljiridonu Zena, na očekivanoj razini odigrali su i ostali. Treba istaknuti da je važan doprinos pobjedi dao Antonio Stanić koji je zaigrao ozlijeđen, na čemu mu treba posebno čestitati.
Sljedeće subote u Gradskoj sportskoj dvorani gostuje vrlo kvalitetna momčad „Ribola Kaštela“.