2 - Tomislav Huljina u napadačkoj akciji

7. kolo: KOZALA - MORNAR-CRIKVENICA 22:27 (8:15)

Rijeka, 12.11.2018. Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 500. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić (oba iz Zagreba).

KOZALA: Ćaćan, Schlagenhauf 3, Braut, Borović, Zdunić, Voloder 1, Fabijan Ljevar 3 (1), Ribarić 5 (1), Vrban, Rak, Leon Ljevar 2, Štucin, Milih, Islamović 8 (4), Pešić, Loparac. Trener: Darko Dunato.
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 2, Teo Daskijević 6, Zarev, Stanić 7, Melon, Čupić 3, Huljina 2, Medvedec 1, Matija Car 5, Fran Daskijević, Stupar 1 (1), Dokoza. Trener: Valter Matošević.

Sedmerci:  „Kozala“: 8 (6), „Mornar-Crikvenica“: 3 (1).
Isključenja: „Kozala“: 12',  „Mornar-Crikvenica“: 10'

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ nastavljaju s odličnim igrama, pa su tako jučer u Rijeci uvjerljivo pobijedili momčad „Kozale“.
Bila je to utakmica vrlo slična onoj koju su naši rukometaši prošle subote odigrali protiv „Karlovca“ u Crikvenici. Od samog početka nametnuli su svoj način igre, a domaći rukometaši nisu nalazili načina da probiju granitnu crikveničku obranu. Već u 19. minuti „Mornar-Crikvenica“ je imao prednost od + 6 golova (3:9) čime je utakmica praktički bila riješena, jer ovakva momčad  „Mornara-Crikvenica“ teško od bilo koga u ligi može izgubiti toliku prednost. Vodstvo gostiju se samo povećavalo, pa je pred kraj poluvremena bilo i +10 (5:15), no serijom od 3 uzastopna gola domaći su uspjeli smanjiti na +7 (8:15). Opet je odličan na golu bio Liridonu Zena, a veliki dobitak je i odličan nastup mladog Matije Cara. Stjecajem okolnosti Matija je već u 2. minuti morao ući u igru nakon što je zbog ozljede nosa Toni Melon bio onemogućen za nastavak susreta i svoju je minutažu odlično iskoristio.
Drugo poluvrijeme nije donijelo nikakve promjene u odnosu snaga na terenu, „Mornar-Crikvenica“ je rutinski održavao prednost koju su domaći uspjeli na kraju smanjiti na konačnih 22:27. Uz odličnog Zenu na golu (ukupno 20 obrana) svi su ostali dali svoj doprinos ovoj pobjedi, koja Crikveničanima uz novu potvrdu vrijednosti donosi i mjesto u gornjem dijelu ligaške ljestvice.
U sljedećem kolu „Mornar-Crikvenica“ opet gostuje, putuju u Buzet protiv istoimene, vrlo kvalitetne momčadi, koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva ostvarila isti bodovni učinak kao i naši rukometaši.