8. kolo: MORNAR-CRIKVENICA - SENJ 22:18 (10:9)

Crikvenica, 17.11.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 500. Suci: Emanović i Mikić (Štivice).
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 3, Oroši, Lušić 3, Dokoza, Tomislav Čupić 3, Mataija, Huljina 4, Turčinov, Matija Car 3, Luka Čupić 2, Čirjak 3, Mijić, Fran Daskijević, Dragičević, Domijan 1. Trener: Ivica Žirovec.
SENJ: Vlatković, Ivan Barbić 7 (4), Krajcar 2, Cvjetković, Čulinović, Rak, Nekić, Deželjin 1, Kačanić, Krmpotić 1, Ante Barbić 3, Stanić 4, Montanari-Knez, Sukurica, Samaržija, Jeličić. Trener: Josip Štokić.
Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 0; „Senj“: 4 (4).
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 10'; „Senj“: 6'.

Odavno već tribina Gradske sportske dvorane nije bila ispunjena kao sinoć u susjedskom derbiju rukometaša „Mornara-Crikvenice“ i „Senja“. Velik dio publike činili su simpatizeri „Senja“, a posebno glasna bila je njihova navijačka skupina „Garage Boys Senj“. Tako se i u gledalištu vodila bitka između njih i domaćih „Ultrasa“, ali bez i najmanjeg izgreda, jednako kao i na parketu. Atmosfera u dvorani je bila odlična, stvoreni su preduvjeti za pravu rukometnu feštu.
U ovakav ambijent uklopili su se i rukometaši oba sastava koji su dali sve od sebe kako bi došli do bodova i prestižne pobjede. Tijekom čitavog prvog poluvremena igrala se vrlo izjednačena utakmica, domaći sastav je stalno bio u vodstvu s golom prednosti, osim sredinom poluvremena kad su Senjani u 15. minuti serijom od tri uzastopna gola došli do vodstva (6:7).
U tom razdoblju najviše problema domaćima zadavao je njihov doskorašnji igrač Stanić, koji je u nekoliko navrata uspio probiti obranu Crikveničana. S druge strane ravnotežu su držala dva Tomislava – Huljina i Čupić kako u obrani tako i u napadu. Igralo se beskompromisno, vrlo čvrsto u obrani, uz dosta tehničkih pogrešaka i promašaja gola na obje strane.
„Mornar-Crikvenica“ je s minimalnom prednošću (10:9) otišao na odmor, a u istom tempu (gol za gol sa svake strane) nastavilo se i u drugom poluvremenu.
U 36. minuti pred gol Senjana stao je legendarni selački golman Darko Jeličić koji s navršenih 47 godina još uvijek brani na zavidnoj razini. Napomenimo da je u senjskom sastavu bio i treći bivši igrač „Crikvenice“ Igor Montanari-Knez, ali on zbog ozljede jučer nije ulazio u igru.
Prvu značajniju prednost od 3 gola (15:12) domaći rukometaši stekli su u 42. minuti kad je iz kontre poentirao Matejčić, a prije toga je mladi Matija Car s krila nadmudrio trideset godina starijeg Jeličića.
Imali su Senjani puno problema u napadu, obrana „Mornara-Crikvenica“ funkcionirala je jako dobro, opet je na svojoj razini bio Zena obranivši nekoliko udaraca gostiju. Međutim, gosti se nisu predavali, uspjeli su postići dva gola zaredom i doći na „uobičajenih“ – 1 (15:14) u 44. minuti.
Izjednačeno se igralo sve do 51. minute (17:16) kad je uslijedila nova serija domaćih rukometaša. Kapetan „Mornara-Crikvenica“ Vlado Matejčić je najprije iz kontre, a onda i izvana postigao dva gola koja su prelomila utakmicu. „Mornar-Crikvenica“ je u 55. minuti došao do vodstva od 20:16, što rukometaši „Senja“ više do kraja utakmice nisu uspjeli dostići.
Završilo je konačnim rezultatom 22:18, a mali broj golova najbolje govori koliko se tvrdo igralo.
Do pobjede su rukometaši „Mornara-Crikvenica“ došli zahvaljujući prije svega timskoj igri, u kojoj je svaki pojedinac koji je ulazio u igru dao svoj doprinos. Pokazuju to i brojke, Zena je imao 10 obrana, Huljina je dao 4 gola, a po 3 gola su dala čak petorica igrača (Matejčić, Lušić, Tomislav Čupić, Car i Čirjak). Ova sedmorka domaćih iznijela je najveći teret utakmice, a značajan doprinos dali su i Luka Čupić i Domijan.
Pobjeda u ovoj utakmici dragocjena je za naše rukometaše, kako zbog bijega s dna ljestvice, tako i zbog vraćanja poljuljanog samopouzdanja. Ova momčad može puno više nego što to pokazuje trenutačni plasman na ljestvici, a vjerujemo da će to u narednim utakmicama i dokazati.