8 - Slavlje Crikveničana poslije pobjede

12. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – METKOVIĆ MEHANIKA 29:24 (14:7)

Crikvenica, 17.2.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 180. Suci: Bosak i Herceg (iz Varaždina).

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 1, Oroši, Zarev 6, Stanić 8, Melon, Čupić 7, Huljina 1, Car 4, Mijić, Fran Daskijević, Domijan, Stupar 2, Dokoza. Trener: Valter Matošević.
METKOVIĆ MEHANIKA: Marko Jakić, Koncul, Obšivač 1, Cvitanović 2, Jerkovic, Buntić 9, Bartolović 1, Darijan Bošković, Bruno Bošković 3, Kozina 1, Kolovrat 3, Romić, Čupić 4, Toni Jakić. Trener: Filip Romić.

Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 8'; „Metković Mehanika“: 8'.
Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 2 (2); „Metković Mehanika“: 4 (2).

Novu odličnu utakmicu odigrali su rukometaši „Mornara-Crikvenica“ i zabilježili novu pobjedu kojom su došli do 5. mjesta na ligaškoj ljestvici.
Trener Valter Matošević na parket je protiv Metkovaca poslao postavu u kojoj su bili Zena na golu, Car, Stanić, Čupić, Huljina, Matejčić i Zarev i upravo je ta sedmorka podnijela gotovo cijeli teret utakmice. U dva navrata je ulazio Stupar da realizira sedmerce, kratko je u igri bio Domijan, a od 53. minute Zenu je na golu zamijenio Fran Daskijević.
Od samog početka vidjelo se da će to biti utakmica čvrstih obrana, a sve do 8. minute igralo se gol za gol, bez izrazite prednosti neke od momčadi. Onda je u sljedećih desetak minuta „Mornar-Crikvenica“ došao do prednosti od 5 golova (9:4) zahvaljujući izuzetno raspoloženom golmanu Liridonu Zeni. Da nije bilo nekoliko nepotrebnih pogrešaka u napadu domaći su mogli imati još i veću prednost. Gosti su u 18. minuti imali prvi time-out, ali ni nakon njega nisu uspijevali podići razinu efikasnosti u napadu, mučili su se protiv granitne domaće obrane, a i kad bi uspjeli pucati na gol ispriječio bi se Zena. U napadu su bili efikasni Stanić, Zarev i Čupić, pa je nastavljena dominacija domaćih do kraja prvog poluvremena i rezultata 14:7.
Bilo je to možda najbolje poluvrijeme koje je odigrao ovaj sastav „Mornara-Crikvenica“, a treba posebno naglasiti da je do poluvremena sjajni golman Zena imao čak 15 obrana, a da su naši rukometaši uspjeli limitirati „Metković Mehaniku“ na samo 7 golova u 30 minuta.
Na samom početku drugog poluvremena domaći su efektnim cepelinom Cara i Zareva još povećali prednost, ali bilo je jasno da utakmica nije riješena bez obzira na visoko vodstvo naših rukometaša. Gosti se nisu predavali, nešto je pao intenzitet igre u obrani i u 38. minuti je rezultat bio 17:11. Tada je obranom zicera Zena zaustavio nalete gostiju koji su nešto kasnije promašili još jedan sedmerac.
Potrebnu živost u njihovoj igri donio je najmlađi iz rukometne dinastije Čupić – Luka koji je s tri gola u 5 minuta najviše pridonio da gosti opet ozbiljnije zaprijete i smanje u 50. minuti na opasnih 23:19. Trener Matošević pozvao je time-out nakon kojeg su domaći konsolidirali redove i u nekoliko sljedećih minuta opet podigli prednost na +7. Posebno efektan bio je gol za 26:19 „našeg“ Čupića – Tomislava, kojim je pokazao da i stariji brat itekako ima što za pokazati.
Rukometaši „Metković Mehanike“ ni tada nisu digli ruke od utakmice, bez obzira na to što je u 56. minuti bilo 26:20 za naše rukometaše. Zaigrali su presing na cijelom terenu protiv kojeg se domaći nisu najbolje snašli, pa su uslijedila dva brza gola gostiju za 26:22. Uslijedio je novi time-out trenera Matoševića i uspješno čuvanje prednosti domaćih rukometaša nakon žestoke jurnjave po cijelom terenu.
Naši rukometaši su tako došli do velike pobjede u odličnoj rukometnoj predstavi kojom gledatelji mogu biti itekako zadovoljni. U domaćem sastavu grijeh bi bio nekoga posebno izdvojiti iz sedmorke koja je iznijela utakmicu. Svi su dali svoj ogroman doprinos pobjedi, dok se kod gostiju uz mladog Čupića istakao efikasni Marko Buntić.
U sljedećem kolu rukometaši „Mornara-Crikvenica“ igraju u Dubrovniku protiv vodeće momčadi lige.